Murray je v miešanej štvorhre úspešný, dvojhru zatiaľ odmieta

EurópaŠport

Brit Andy Murray sa po operácii bedra prebojoval na grandslamovom turnaji vo Wimbledone spoločne s Američankou Serenou Williamsovou už do tretieho kola.

Po operácii bedra a dlhšej rekonvalescencii sa bývalá svetová jednotka vrátila na kurty v zmiešanej štvorhre. Podľa Murrayho slov môže trvať jeho cesta k dvojhre aj rok a pol. „Nemyslím si, že sa dá stanoviť presný harmonogram. Musím toho spraviť ešte veľa, najmä po fyzickej stránke. Cesta za singlom bude poriadne dlhá," povedal 32-ročný rodák z Londýna.

Foto
Andy Murray / TASR

Trojnásobný grandslamový víťaz naposledy nastúpil v dvojhre ešte v januári na Australian Open, kde hneď v prvom kole nestačil na Španiela Roberta Bautistu Aguta. V Melbourne dokonca prehlásil, že kvôli bolestiam bedra možno ukončí kariéru. Nádej mu následne dodala úspešná operácia. Aj napriek tomu ho však problémové bedro limituje a vylúčil možnosť, že by sa na záverečnom grandslame sezóny US Open predstavil v dvojhre: „Niektorí ľudia si myslia, že zotavenie trvá päť či šesť mesiacov, ale tak to nie je. Možno to bude deväť, dvanásť alebo osemnásť mesiacov, v každom prípade spravím všetko, aby som sa vrátil."  

Murray sa vo Wimbledone objavil aj v mužskej štvorhre. S Pierrom-Huguesom Herbertom sa dostali do 2. kola.  

 

Zdroj: TASR

Komentáre