Murrayho nevydarený návrat: „Na US Open vo dvojhre štartovať nebudem."

EurópaŠport

Britskému tenistovi Andymu Murraymu sa nepodarilo po sedemmesačnej prestávke zvíťaziť v dvojhre na turnaji Masters 1000 v Cincinnati.

Murray podľahol Francúzovi Richardovi Gasquetovi 4:6, 4:6. Po prehre však sklamaný nebol. „Poviem úprimne, nevedel som, čo od seba očakávať. Myslím si však, že som to celkom zvládol. Boli tam veci, ktoré mohli byť lepšie, treba však byť realista. Vo dvojhre som dlho neodohral žiaden súťažný zápas, chýbala mi prax. Po fyzickej stránke som sa cítil fajn, no na konci zápasu som mal už trochu ťažké nohy. Nemalo to nič spoločné s bedrovým kĺbom, ktorý mi operovali. Za niektorými loptičkami som sa jednoducho rozbehol neskoro," uviedol trojnásobný grandslamový šampión.

Foto
Andy Murray / TASR

Rodák z Dunblanu je optimista a verí, že svoje výkony zlepší. Na záverečnom grandslamovom turnaji US Open však účasť vo dvojhre vylučuje. „Potrebujem ešte niekoľko týždňov potrénovať a dostať sa do zápasového rytmu. Povedal som si, že to v Cincinnati skúsim a potom sa rozhodnem, či budem štartovať na US Open. Isté je, že vo Flushing Meadows sa v singli nepredstavím," dodal.

 

Zdroj: TASR

Komentáre