Múzeum TANAPu bude pre návštevníkov týždeň zatvorené

VýchodSpravodajstvo

V múzeu bude pokračovať modernizácia priestorov, vymieňať budú okná.

Foto
Po výmene okien vo výstavnej časti, ktorú štátne lesy urobili ešte na jeseň 2020, keď múzeum zatvorila druhá vlna pandémie ochorenia COVID-19, príde na rad vstupná hala. Práce by mali odštartovať v pondelok, potrvajú do piatku / Múzeum TANAPu

Múzeum Tatranského národného parku (TANAP) v Tatranskej Lomnici bude od pondelka 17. januára zatvorené. Dôvodom je výmena okien vo vstupnej hale. Informovala o tom v piatok (14.1.) koordinátorka vonkajšej komunikácie Štátnych lesov TANAPu Martina Petránová. Ak všetko pôjde podľa plánu, múzeum návštevníkov opäť privíta v sobotu 22. januára.

V najbližších dňoch sa modernizácie dočkajú ďalšie priestory múzea. Po výmene okien vo výstavnej časti, ktorú štátne lesy urobili ešte na jeseň 2020, keď múzeum zatvorila druhá vlna pandémie ochorenia COVID-19, príde na rad vstupná hala. Práce by mali odštartovať v pondelok, potrvajú do piatku.

Múzeum TANAPu návštevníkov oboznamuje s charakterom tatranskej prírody, jej ochranou a s dejinami sprístupňovania Tatier. Patrí medzi najnavštevovanejšie múzeá svojho druhu na Slovensku. Jeho expozície si pred pandémiou ročne pozrelo okolo 50-tisíc ľudí, aktuálne je návštevnosť zhruba o tretinu nižšia. Podľa momentálne platných pravidiel je múzeum otvorené v režime OP, samozrejmosťou je prekrytie dýchacích ciest respirátorom.

Zdroj: SITA

Komentáre