Múzeum v Tatranskej Lomnici plánuje rekonštrukciu expozície

VýchodSpravodajstvo

Cieľom je zvýšenie atraktivity.

Centrálna časť expozície Múzea Tatranského národného parku v Tatranskej Lomnici sa dočká rekonštrukcie. Cieľom je zvýšiť jej atraktivitu a pútavosť, a to aj prostredníctvom pokročilej 3D vizualizácie spolu s interaktívnymi prvkami. Tie budú ilustrovať dynamiku prírodných zmien v priebehu štyroch ročných období.

Projekt bol vyčíslený na 184-tisíc eur a múzeum chce na financovanie využiť eurofondy. V súčasnosti hľadá dodávateľa prác. Ambíciou inovácie je podľa múzea poskytnúť návštevníkom vizuálne impozantný zážitok, ale tiež edukačný obsah.

„Transformáciou expozície do 3D formátu múzeum ašpiruje na oslovovanie širšieho spektra verejnosti a zároveň na poskytnutie podrobnejšieho a hlbšieho pohľadu na unikátnosť tatranskej prírody,“ uvádza sa v dokumente.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

V rekonštruovanom priestore má vzniknúť nová séria štyroch diorám, ktoré budú zobrazovať rôzne scenérie z tatranskej prírody v ročných obdobiach. Pôjde o rekonštrukciu pôvodného stavu a tvorbu nových umeleckých diorám s využitím pôvodného priestoru. V spolupráci s odborníkmi a preparátormi tak vzniknú diorámy, ktoré budú znázorňovať jeleniu ruju v jeseni, lov líšok v zime, jazvecov pred brlohom na jar a orlie hniezdo na skalnom brale.

 

Zdroj: SITA

Komentáre