Múzeum Vojtecha Löfflera čaká rekonštrukcia, rokovať sa má aj o jeho dome

KošiceSpravodajstvo

Celková investícia by mala byť v hodnote vyše 70-tisíc eur.

Mestská časť Staré Mesto je zriaďovateľom Múzea Vojtecha Löfflera na Alžbetinej ulici, pre ktoré sa v súčasnosti pripravuje projektová dokumentácia na jeho komplexnú rekonštrukciu. Celková investícia by mala byť v hodnote vyše 70-tisíc eur. Okrem plánov má múzeum od začiatku tohto roka aj nového riaditeľa.

„Nie je to bežná budova, kde stačí vypracovať projektovú dokumentáciu a následne pristúpiť k realizácii. Ale je to budova v historicko-pamiatkovej rezervácii a tam sú presné postupy zvlásť kvôli tomu, že je to aj budova múzea a musíme dodržiavať všetky pokyny pamiatkárov, archeológov a všetky tieto ich pripomienky zohľadniť,“ k rekonštrukcii sa vyjadril starosta Igor Petrovčik.

Foto
Celková investícia by mala byť v hodnote vyše 70-tisíc eur / facebook.com/VojtechLofflerMuseum

Mestská časť má v správe aj Löfflerov dom, ktorý sa nachádza na Kmeťovej ulici a je rovnako v zlom technickom stave. Poslanci by mali o využití tejto budovy rokovať na najbližšom miestnom zastupiteľstve.

„Hlavne mať víziu a jasno, čo by sme v budúcnosti v tejto budove chceli prevádzkovať. Alebo konkrétne akú inštitúciu alebo aktivitu zriadiť, alebo sa potom rozhodnúť, či to bude pre nás veľké sústo a skôr sa potom zamýšľať nad prípadným odpredajom tohto majetku. A riešiť napríklad z týchto financií iné investície,“ dodal starosta.

Jednou z možností je tiež prenájom vily pre ľudí z kreatívneho priemyslu na najbližší rok. Otázkou však budú zdroje, keďže prevádzka budovy stojí mestskú časť mesačne takmer 10-tisíc eur.

Komentáre