Na Aničke sa začala výstavba spoločného chodníka pre chodcov a cyklistov

KošiceSpravodajstvo

Ďalšie projekty sa pripravujú.

V rekreačnej lokalite Anička pribudne nový spoločný chodník pre chodcov a cyklistov, a to od rázcestia pri bistre pri Detskom areáli k tenisovým kurtom, pričom bude ukončený na ceste pri Čermeľskom potoku. Úsek s dĺžkou 420 metrov, ktorý doposiaľ slúžil pre nemotorovú rekreačnú dopravu cyklistov a chodcov, bol v zlom technickom stave. Nový asfaltový koberec zlepší povrch chodníka.

„Súčasťou projektu je aj vybudovanie samostatnej parkovacej plochy pre cyklistov priamo pri minerálnom prameni na Gajdovke. Na spevnenej ploche z betónovej dlažby budú osadené cyklistické stojany pre odparkovanie 14 bicyklov. Hlavným cieľom je umožniť návštevníkom tejto obľúbenej rekreačnej lokality, aby mohli svoje bicykle umiestniť na novovybudovanú parkovaciu plochu mimo hlavný dopravný koridor,“ uviedla košická radnica s tým, že projekt za vyše 90-tisíc eur, ktorý je financovaný z rozpočtu mesta, by mal byť ukončený v januári budúceho roka.

V pláne je aj rekonštrukcia nadväzujúceho úseku od bistra Anička k prameňu Gajdovky. Takýmto spôsobom vznikne ucelený spoločný chodník pre cyklistov a peších od mosta cez Hornád pri Ťahanovciach po tenisové kurty na Aničke, ktorý bude merať 1,5 kilometra.

Foto
V rekreačnej lokalite Anička pribudne nový spoločný chodník pre chodcov a cyklistov / Mesto Košice

Radnica pripomenula, že košickí cyklisti majú k dispozícii viacero nových alebo zrekonštruovaných úsekov. Aj medzi Perešom a Lorinčíkom vznikol spoločný chodník pre peších a cyklistov, tiež na Južnej Triede v dĺžke 3,8 kilometra. Ďalší bude podľa samosprávy čoskoro sprístupnený na Triede KVP medzi križovatkami s Moskovskou triedou a Kremnickou ulicou:

„V rovnakom predkolaudačnom štádiu je aj druhá etapa výstavby cyklochodníka spájajúceho mestské časti Západ a Sídlisko KVP, v úseku na Popradskej ulici neďaleko bývalého Zberného dvora spoločnosti KOSIT. Okrem toho pokračuje aj výstavba cykloochodníka pozdĺž Slaneckej cesty na sídlisku Nad jazerom a spoločného chodníka pre chodcov a cyklistov od Tesca smerom na sídlisko Dargovských hrdinov.“

V metropole východu sa nachádza viac ako 37 kilometrov cyklotrás a združených chodníkov pre cyklistov a chodcov, pričom ďalšie sú v rôznom stupni projekčnej prípravy pred ich plánovanou výstavbou, čo potvrdil aj magistrát:

„Košičania a návštevníci mesta môžu jazdiť aj na vyše 160 kilometrov trás v Mestských lesoch a po 25 kilometroch cyklo a flowtrailow, ktoré vybudovalo združenie KE-CY v spolupráci a s finančnou pomocou mesta Košice.“

Komentáre