Tomáš Taraba navýšil rozpočet ústavu o tri milióny eur.
Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) povedie Vladimír Císar, ktorý doposiaľ pôsobil na Európskom dvore audítorov v Luxemburgu. Doterajšia poverená riaditeľka SHMÚ Ivana Herkel sa vráti na pôvodné miesto ekonómky v SHMÚ. Minister životného prostredia Tomáš Taraba navýšil rozpočet SHMÚ o tri milióny eur, ktoré sa použijú na predĺženie zmluvy s prevádzkovateľom leteckých služieb na Slovensku.
Taraba vyhlásil, že SHMÚ si zaslúži všestranný rozvoj od technického vybavenia, cez moderné informačné technológie až po modernizáciu sídla:
„Predpokladom je nastavenie moderného riadenia, efektivity a využitie európskych prostriedkov, ktoré do tejto renomovanej inštitúcie vieme nasmerovať,“ uviedol Taraba s tým, že vymenovanie medzinárodne rešpektovanej osoby je podľa jeho slov garanciou odbornosti a predpokladom riadenia vrátane čerpania eurofondov:
„Osoba, ktorú som v pondelok vymenoval, je nespochybniteľným odborníkom. Každú inštitúciu, ktorú som prebral, mám záujem profesionalizovať a rozvíjať, aby čo najviac činností realizovala daná inštitúcia a nie rôzne externé firmy. Platí to aj pre SHMÚ.“
Envirorezort tvrdí, že SHMÚ čakajú viaceré dôležité projekty, predovšetkým v oblasti racionalizácie a zvyšovania kvality služieb prostredníctvom IT projektov. Císar chce čo najviac rozvíjať SHMÚ. Po absolvovaní štúdia na Vysokej škole dopravy a spojov v Žiline v rokoch 2004 – 2012 pracoval ako atašé člena Európskeho dvora audítorov, kde sa venoval najmä výkonu finančného a výkonnostného auditu fondov Európskej únie či poskytovaniu poradenstva a pomoci vo všetkých fázach auditu fondov Únie. Zároveň osem rokov pracoval na Najvyššom kontrolnom úrade na rôznych vedúcich pozíciách.
Zdroj: TASR