Na Chalkidiki v dôsledku silného krupobitia hlásia obete

EurópaSpravodajstvo

Severný región Grécka zasiahol prudký vietor a silný dážď, vláda vyhlásila v postihnutej oblasti stav núdze.

Foto

Silné búrky s krupobitím na gréckom polostrove Chalkidiki pripravili v noci na dnes (11.7.) o život šesť ľudí a zranenia utrpelo viac než 60 osôb. Všetky obete boli podľa gréckej verejnoprávnej televízie ERT turisti.

Podľa dostupných informácií prišla o život jedna žena z Rumunska spolu s jej dcérou, stalo sa tak keď ich zasiahla zrútená strecha reštaurácie. Ruského občana a jeho dvojročného syna zabil padajúci strom. Jeden muž z Českej republiky zomrel v prívese po tom, ako silný nárazový vietor niekoľkokrát prevrátil vozidlo, v ktorom sa nachádzal. Jeho manželka podľa informácií ERT podľahla zraneniam v miestnej nemocnici. Hasičský zbor uviedol, že severný región Grécka zasiahol prudký vietor a silný dážď. Jeho príslušníci museli zasahovať viac než 500-krát. Vláda vyhlásila v postihnutej oblasti stav núdze. Celkovú bilanciu škôd úrady budú vedieť stanoviť až v priebehu dneška.

V dôsledku vyčíňania počasia popadali stromy, vypadol elektrický prúd a vzduchom lietali stoličky, tehly, smetné koše či iné predmety, uviedol Athanasios Kaltsas - riaditeľ zdravotníckeho zariadenia v meste Nea Mudania.

„Takýto silný vietor som ešte nezažil," povedal pre ERT šéf civilnej ochrany Charalambos Stergiadis. Ničivé búrky nastali po vlne horúčav s teplotou až do výšky 40 stupňov Celzia. Na Chalkidiki momentálne dovolenkujú desiatky tisíc ľudí prevažne z východoeurópskych štátov.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre