Na COVID oddelení UNLP vypukol požiar

KošiceSpravodajstvo

Išlo o úmyselné podpálenie.

V Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) v Košiciach včera (7.2.) vo večerných hodinách vypukol požiar. Na mieste zasahovalo 17 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru (HaZZ), ktorí používali aj autonómne dýchacie prístroje. Ako uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva HaZZ v Košiciach Jana Matis Libová, pri incidente sa zranil jeden pacient:

„Príčinou požiaru bolo úmyselné zapálenie známou osobou. Lokalizovaná plocha požiaru bola 12 metrov štvorcových. Konkrétne došlo k zahoreniu postele a osobných vecí pacienta,“ skonštatovala Matis Libová s tým, že hasiči evakuovali 14 ľudí:

„Po vykonaní prvotného zásahu boli pacienti evakuovaní do priestorov chodby a miestnosť sa odvetrávala. Následne sa na poschodí vykonávalo ochladzovanie priestorov.“

Monika Krišková z UNLP spresnila, že požiar vypukol na lôžku hospitalizovaného pacienta s koronavírusom na reprofilizovanom COVID oddelení na I. Chirurgickej klinike na Rastislavovej ulici. Pacient pri požiari utrpel popáleninu predlaktia, pričom je v stabilizovanom stave hospitalizovaný na jednotke intenzívnej starostlivosti. Krišková zdôraznila, že išlo o malý požiar, ktorý svojpomocne uhasili zamestnanci UNLP ešte pred príchodom hasičov.

Nedošlo k veľkým škodám, ide len o lôžko a úpravu miestnosti, v ktorej požiar vznikol, škody momentálne vyčísľuje technické a právne oddelenie UNLP,“ dodala Krišková s tým, že incident prešetruje polícia v súčinnosti s personálom UNLP.

Polícia začala trestné stíhanie pre prečin poškodzovania cudzej veci a prečin všeobecného ohrozenia. Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jana Mésarová doplnila, že polícia dôkladne zdokumentovala udalosť:

„Bližšie okolnosti, presná príčina vzniku požiaru, ako aj rozsah spôsobených škôd je predmetom vyšetrovania.“

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre