Na klzisku v Mestskom parku odštartuje verejné korčuľovanie

KošiceSpravodajstvo

Novinkou je požičovňa či služba brúsenia.

Pri kúpalisku Rumanova v Mestskom parku v Košiciach sa nachádza ľadová plocha, ktorá po vlaňajšej premiére bude opätovne slúžiť na verejné korčuľovanie. Sezóna tam odštartuje dnes o 14.00 hod., pričom bude k dispozícii aj o 16.00 a 18.00 hod., v nedeľu o 10.00, 14.00, 16.00 a 18.00 hod. Korčuľovanie je obmedzené na maximálne 90 minút.

„Od 5. decembra bude klzisko v prevádzke každý deň, v štandardnom režime od 9.00 hod. do 21.00 hod. V utorky bude kvôli technickej prestávke pre verejnosť ľadová plocha k dispozícii až od 12.30 hod. Aby sa vystriedalo čo najviac ľudí, korčuľovanie bude rozdelené do 90-minútových blokov. Vždy po skončení bude nasledovať prestávka na úpravu ľadu a na vystriedanie korčuliarov,“ skonštatoval hovorca mesta Košice Dušan Tokarčík.

Foto
Korčuľovanie je obmedzené na maximálne 90 minút / TASR

Verejné korčuľovanie v Mestskom parku je spoplatnené, rovnako ako prenájom ľadovej plochy na hokejové zápasy. Tohtoročnou novinkou je požičovňa korčúľ, pomôcky na korčuľovanie aj služba brúsenia korčúľ za poplatok. Klzisko bude otvorené, pokiaľ teploty nevystúpia nad 10 stupňov Celzia.

Komentáre