Na košickom Juhu sa bude stavať nový bytový dom za 8,5 milióna eur

KošiceSpravodajstvo

V mestskej časti Košice – Juh vyrastie nový bytový dom za 8,5 milióna eur. Bude sa v ňom nachádzať 71 bytových, 27 nebytových priestorov a viac ako 400 metrov štvorcových určených na komerčné využitie.

Foto
Objekt bytového domu budú tvoriť dve sekcie s ôsmimi nadzemnými podlažiami na zastavanej ploche 1 139 metrov štvorcových. (Ilustračná fotografia) / TASR

V mestskej časti Košice – Juh, na rohu Rastislavovej a Holubyho ulice, vyrastie nový bytový dom za 8,5 milióna eur. Podľa investičného zámeru, ktorý spoločnosť JPC, s. r. o., predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie EIA, by sa s výstavbou malo začať už v auguste tohto roka s tým, že bude ukončená v roku 2024.

Objekt bytového domu budú tvoriť dve sekcie s ôsmimi nadzemnými podlažiami na zastavanej ploche 1 139 metrov štvorcových. Bude sa v ňom nachádzať 71 bytových, 27 nebytových priestorov a viac ako 400 metrov štvorcových určených na komerčné využitie.

Projekt počíta so 140 parkovacími miestami na dvoch podzemných a jednom nadzemnom podlaží. Užívateľmi jednotlivých objektov bytovej výstavby budú podľa zámeru majitelia príslušných bytových nehnuteľností.

Zdroj: SITA

Komentáre