Na košických cintorínoch budú počas Dušičiek zavedené mimoriadne opatrenia

KošiceKoronavírus

Zatiaľ je otázne, či sa budú aj sprísňovať.

Kvôli stále sa zhoršujúcej epidemiologickej situácii budú na Verejnom cintoríne v Košiciach zavedené mimoriadne opatrenia. Tie sa budú predovšetkým vzťahovať na blížiace sa dušičkové sviatky.

„Vychádzajúc zo zámeru Úradu verejného zdravotníctva účinnými protiepidemiologickými opatreniami predchádzať možnosti šírenia nákazy, správca umiestni pri vchodoch na pohrebiská bezdotykovú dezinfekciu. Správa mestskej zelene predpokladá, že otvorí všetky brány, aby sa neblokoval vstup ľudí na pohrebiská a minimalizovalo sa ich zhromažďovanie,“ skonštatoval hovorca mesta Košice Vladimír Fabian.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

To, či sa budú opatrenia na cintoríne ešte sprísňovať, bude závisieť od vyvíjajúcej sa situácie v meste. Rúško je však po novom samozrejmosťou už aj v exteriéri. Susediaci Južný cintorín od budúceho týždňa zvyšuje odvoz odpadu.

„V období od 19.10 do 9.11. máme zdvojnásobenú kapacitu aj frekvenciu odnosu odpadu spoločnosťou KOSIT. Cez víkend 30.10 – 1.11. bude naša kancelária Správy cintorína otvorená, a to od 9.00 hod. do 17.00 hod. tak, aby sme boli našim zákazníkom plne k dispozícii v prípade nejakých otázok,“ povedal Tomáš Fatula za spoločnosť Rekviem, ktorá má cintorín v správe.

Cintorín svätej Rozálie v Košiciach nás už skôr informoval, že nakoľko ide o exteriér a návšteva cintorína nie je organizované hromadné podujatie, tak v súvislosti s COVID-19 nemajú v pláne žiadne opatrenia. V prípade zachovania verejného poriadku zasahujú štátne zložky.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre