Na nebezpečnom priecestí v Rožkovanoch budú zavedené nové opatrenia

VýchodSpravodajstvo

Termín prác závisí od prípravy projektu.

Tragédie na cestách v Rožkovanoch si vyžiadali deväť obetí. Problematické je predovšetkým železničné priecestie, ktoré je zatiaľ bez závor. Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) plánujú na tomto úseku zaviesť nové opatrenia. Ako informoval hovorca ŽSR Michal Lukáč, práce podliehajú koordinácii so Slovenskou správou ciest, ktorá v súčasnosti rozhoduje o riešení priľahlej križovatky nachádzajúcej sa v tesnej blízkosti priecestia.

ŽSR sa pripravujú na ukončenie verejného obstarávania a podpis zmluvy so zhotoviteľom projektu, ktorý súvisí so zvýšením bezpečnosti na železničnom priecestí v Rožkovanoch. „ŽSR sú pripravené na podpis zmluvy so zhotoviteľom realizácie dvoch variantných riešení zvýšenia bezpečnosti priecestia. Súčasťou investičného zadania je aj doplnenie závor na zabezpečenom železničnom priecestí a doplnenie priechodu pre peších,“ povedal Lukáč s tým, že ŽSR v záujme zvýšenia bezpečnosti na priecestí už v októbri osadili tretí výstražník a vymenili dovtedy slúžiace funkčné výstražníky za nové.

Foto
Spomienkový pochod za obete tragických nehôd v Rožkovanoch / RÁDIO KOŠICE

Príprava projektu zahŕňa rekonštrukciu priľahlej križovatky cesty I. a III. triedy, ktorá sa nachádza v tesnej blízkosti železničného priecestia a na ktorej v minulosti častejšie dochádzalo k dopravným nehodám. Ako dodal Lukáč, od toho závisí aj termín začatia prác: „Príprava projektu rekonštrukcie križovatky patrí do kompetencie Slovenskej správy ciest.“

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre