Na priechode Jarovce-Kittse sa od skorého rána tvoria kolóny

SlovenskoKoronavírus

Policajti výzvali cestujúcich, aby využili malý priechod Jarovce - Kittsee a Petržalka - Berg.

Na západnom Slovensku dnes vzniklo výrazné zdržanie na diaľničnom hraničnom priechode Jarovce. Spôsobené je nárazovo väčším počtom osôb prichádzajúcich na priechod.

Na schválenie aplikácie eKaranténa firmami Google a Apple sa naďalej čaká. Hovorca Ministerstva vnútra SR Petar Lazarov uviedol, že bratislavská polícia odporúča, aby ľudia využili malý priechod Jarovce - Kittsee a Petržalka - Berg. 

„Zhromaždenie väčšieho počtu osôb je spôsobené aj blokovaním priechodu skupinou osôb nerešpektujúcich aktuálne platné opatrenia, pričom časť policajtov zabezpečuje ochranu verejného poriadku," uviedol Lazarov.

Foto
Diaľnicu D4 v blízkosti hraničného priechodu Jarovce - Kittsee v piatok (22. 5.) zablokovali repatrianti / Polícia SR - Bratislavský kraj

Policajti podľa rezortu vnútra postupne evidujú prichádzajúce osoby na základe opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR. Po evidencii zostavujú kolóny vozidiel s repatriantmi a následne ich odprevádzajú do karanténnych centier. Tie majú podľa rezortu dostatok voľných kapacít. Ministerstvo vnútra avizuje, že sú na hraničnom priechode k dispozícii balená voda, občerstvenie a toalety.

Diaľnicu D4 v blízkosti hraničného priechodu Jarovce - Kittsee v piatok (22. 5.) zablokovali repatrianti, ktorí sa domáhali možnosti stráviť povinnú karanténu v domácej izolácii. Možnosť spustenia príslušnej aplikácie, ktorá by to umožnila, pôvodne totiž avizovali práve na piatok. 

 

Zdroj: TASR

Komentáre