Na Prostějovskej ulici v Prešove horel byt. O život prišli dve osoby

PrešovSpravodajstvo

Približne dvesto ľudí bolo evakuovaných.

V bytovom dome na Prostějovskej ulici v Prešove včera (24.11.) pred polnocou vypukol požiar. O život prišli dvaja ľudia a ďalšie dve osoby sú zranené. Samospráva v tejto súvislosti vyhlásila mimoriadnu situáciu, pričom zasadal aj krízový štáb.

„Žiaľ, záchranári už nedokázali pomôcť dvom osobám, lekár musel konštatovať smrť. Ošetrili však ženu a muža, ktorí sa nadýchali splodín horenia. Počas transportu do nemocnice boli pri vedomí a v stabilizovanom stave,“ konkretizovala hovorkyňa Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová.

„Počas zásahu boli identifikované dve obete. Je to obrovská tragédia,“ uviedol primátor Prešova František Oľha s tým, že obyvatelia bytového domu boli evakuovaní, väčšinou išli k príbuzným a známym:

„Deväť osôb je ubytovaných v náhradnom ubytovaní.“

Foto
Príčina vzniku požiaru sa vyšetruje / Mesto Prešov

Z bytového domu bolo evakuovaných približne 200 ľudí, ktorí v čase požiaru boli v jednotlivých bytoch. Na mieste bol aj hasičský evakuačný autobus a záchranári ošetrili ľudí, ktorí sa nadýchali dymu.

Oľha doplnil, že v bytovke je odstavený plyn, rozvody tepla a vody sú poškodené a elektrina je v núdzovom stave:

Zatiaľ je bytový dom neobývaný. V piatok (25.11.) dopoludnia musia miesto požiariska skontrolovať statici a posúdiť, či zvyšné časti domu, okrem tých zničených, sprístupníme obyvateľom na bývanie alebo budeme musieť hľadať alternatívu.“

Po tom, čo sa obhliadky skončia, obyvatelia si budú môcť zobrať svoje osobné veci z bytov, ktoré budú sprístupnené v spolupráci s mestskou políciou. Podpredsedníčka vlády Veronika Remišová, ktorá o tragédii hovorila aj s premiérom Eduardom Hegerom, sľúbila pomoc mestu.

Operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove potvrdil, že na mieste zasahovali všetky záchranné zložky. Zásah bol ráno ukončený a príčina vzniku požiaru sa vyšetruje.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre