Na severe Talianska sa začala lyžiarska sezóna

EurópaKoronavírus

Návštevníci sa musia preukázať COVID pasom.

V lyžiarskych strediskách v severnom Taliansku po niekoľkých mesiacoch reštriktívnych opatrení odštartovala tohtoročná sezóna. Vzhľadom na to, že epidemiologická situácia v Európe je vážna, majitelia stredísk sa obávajú sprísnenia nariadení, avšak na túto chvíľu čakali od marca toho roka, kedy museli zatvoriť svoje brány.

„Je to naozaj vzrušujúca chvíľa. Vládne tu však aj istá neistota a strach pre trend zhoršujúcej sa pandemickej situácie. Strediská nášho konzorcia sa však otvoria, rovnako ako aj ostatné strediská v Tridentsku a sú pripravené zvládnuť rozličné vývoje situácie,“ povedal Fabio Sacco, prezident konzorcia Skirama, ktoré vlastní niekoľko lyžiarskych stredísk v regióne Tridentsko-Horná Adiža.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Tretia vlna pandémie naberá na sile, Rakúsko zavádza celoštátny lockdown, čo zvažuje aj Nemecko. Viaceré európske štáty sprísňujú opatrenia. Aj Taliansko eviduje nárast počtu pozitívnych prípadov, a to aj na severe krajiny, kde sa nachádza najviac lyžiarskych stredísk. Z tohto dôvodu zaviedlo používanie COVID pasov, ktoré musia predložiť aj lyžiari. Okrem toho musia mať prekryté horné dýchacie cesty rúškom a dodržiavať rozostupy.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre