Cieľom opatrenia je znížiť početnosť hlodavcov a predísť ďalšiemu šíreniu ich výskytu vo verejných priestoroch.
Na území celej košickej mestskej časti (MČ) Sídlisko KVP prebieha od pondelka do piatka (26.6.) mimoriadna deratizácia.
„K realizácii deratizačných prác pristupujeme v reakcii na zvýšený výskyt hlodavcov a na základe viacerých podnetov od obyvateľov,“ uviedlo Sídlisko KVP.
Cieľom opatrenia je znížiť početnosť hlodavcov a predísť ďalšiemu šíreniu ich výskytu vo verejných priestoroch. Mestská časť sa zameria na deratizáciu najmä v tých lokalitách, kde bol hlásený zvýšený výskyt hlodavcov.
„Aby bola deratizácia čo najúčinnejšia, prosíme verejnosť, aby na verejných priestranstvách, predovšetkým v okolí kontajnerov, neponechávala voľne položený odpad, misky s vodou ani potravou pre zvieratá. Voda predstavuje pre hlodavce dôležitý zdroj, ktorý podporuje ich výskyt a prežívanie v daných lokalitách,“ dodala samospráva.
Pri takýchto hlodavcoch preto funguje obmedzenie dostupnosti vody a potravy, ktoré napomáha k účinnejšej deratizácii. Majiteľov domácich MČ prosí o zvýšenú opatrnosť v okolí deratizačných stanovíšť.
Zdroj: TASR

