Na Slaneckej ceste sa zmenila organizácia dopravy

KošiceSpravodajstvo

Ovplyvnilo to aj MHD.

Dopravu na Slaneckej ceste v Košiciach bola presmerovaná na novovybudované jazdné pruhy. Týka sa to úseku od križovatky Napájadlá po križovatku Pri Krásnej, konkrétne pravej strany v smere do Krásnej, pričom ľavá je uzavretá. Zmeny sa nevzťahujú na úsek od zjazdu z mosta VSS po križovatku Napájadlá. Važecká ulica v úseku od Raketovej po Galaktickú ulicu je aj naďalej uzavretá.

„Žiadame motoristov o ohľaduplnosť a dodržiavanie maximálnej povolenej rýchlosti 30 kilometrov za hodinu a zákazu predbiehania a rešpektovanie dočasného dopravného značenia,“ upozornil košický magistrát.

Z tohto dôvodu došlo k organizačným zmenám v mestskej hromadnej doprave. Linka č.37 je dočasne zrušená, rovnako aj autobusová zastávka Ladožská v smere z Krásnej a autobusové zastávky Rovníková a Ladožská nebudú obsluhované v oboch smeroch.

Hovorkyňa Dopravného podniku mesta Košice Vladimíra Bujňáková uviedla, že sa zmenila trasa nočnej autobusovej linky č. N7 v smere z Važeckej:

„Zastávka Važecká (dočasná zastávka v obratisku električiek) – električková zastávka Rovníková (smer centrum) – električková zastávka Ladožská (smer centrum) – autobusová zastávka Dneperská (smer centrum) – autobusová zastávka Levočská (smer centrum) – ďalej po svojej štandardnej trase.“

Komentáre