Na Tatranskom pohári slovenská špička aj olympijská víťazka Poľka Kowalczyková

VýchodŠport

V sobotu od 9.30 h sa uskutočnia individuálne preteky žien na 7,5 km a mužov na 10 km klasickou technikou s intervalovým štartom a súčasťou pretekov bude aj prvé kolo Slovenského pohára v behu na lyžiach staršieho dorastu a dospelých.

Na Tatranskom pohári v behu na lyžiach (15.- 16.12.) odštartujú sezónu pretekári zo šiestich krajín vrátane slovenskej špičky. V Štrbskom Plese sa počas nadchádzajúceho víkendu uskutoční prvé kolo Kontinentálneho pohára FIS Slavic Cup a prvé kolo Slovenského pohára v behu na lyžiach. Svoju účasť potvrdilo 142 pretekárov zo Slovenska, Poľska, Českej republiky, Maďarska, Ukrajiny a Litvy.

V sobotu od 9.30 h sa uskutočnia individuálne preteky žien na 7,5 km a mužov na 10 km klasickou technikou s intervalovým štartom a súčasťou pretekov bude aj prvé kolo Slovenského pohára v behu na lyžiach staršieho dorastu a dospelých. V nedeľu program vyvrcholí pretekmi v šprinte voľnou technikou. Kvalifikácia je naplánovaná na 9.30 h a finálové rozbehy sa začnú o jedenástej hodine.

„V sobotu sa na štart postaví aj zlatá olympijská medailistka zo Soči 2014 a Vancouveru 2010 Justyna Kowalczyková, ktorá je favoritkou pretekov a zároveň vedúcou 77-člennej poľskej výpravy. Prihlásená je aj minuloročná víťazka Slavic Cupu Eliza Rucková z Poľska," uviedli organizátori.

Foto
Ilustračné foto / TASR

V ženskej kategórii sa predstaví 12 Sloveniek vrátane Barbory Klementovej, Lucie Michaličkovej a domácej dorasteneckej reprezentantky Márii Danielovej. Chýbať bude iba skúsená dlhoročná jednotka Alena Procházková. O víťazstvo medzi mužmi zabojuje strieborný medailista z tohtoročného Svetového pohára na kolieskových lyžiach vo Val di Fiemme Ján Koristek, víťaz Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach 2016 v chorvátskej Pile Peter Mlynár a víťaz predchádzajúceho Slavic Cupu Andrej Segeč. Slovensko bude reprezentovať 19 mužov.

„Spolu s oceňovaním víťazov prvého dňa Tatranského pohára bude prebiehať aj Otvorenie lyžiarskej sezóny a pokrstenie snehovej vločky. V sobotu 15. decembra o 12.00 h lyžiarski inštruktori zložia sľub a prevádzkovateľom areálu bežeckého lyžovania bude odovzdané nové snehové pásové vozidlo. Začiatok zimnej lyžiarskej sezóny umocní kapela Country duo Weteráni. Podujatie si vyžiada aj niekoľko obmedzení na tratiach pre beh na lyžiach, ktoré budú počas oficiálneho tréningu a jednotlivých pretekov úplne uzatvorené. Organizátori prosia všetkých návštevníkov o rešpektovanie pokynov organizátorov a pracovníkov strediska, ktorí už štvrtý týždeň takmer nonstop pracujú na úprave tratí. Vďaka náročnej práci a mrazivému počasiu sa podarilo zasnežiť 2,5 kilometrový okruh, na ktorom sa súťažilo aj počas Svetovej zimnej Univerziády 2015," dodávajú Tatranci.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre