Na Ukrajinu poputuje ďalší autobus humanitárnej pomoci

KošiceVojna na Ukrajine

Náklad obsahuje dezinfekčné prostriedky a zákopové sviečky.

Vojna na Ukrajine trvá takmer dva a pol roka a koniec konfliktu je stále v nedohľadne. Dôkazom toho je aj nedávny ruský útok na detskú nemocnicu v Kyjeve. Práve preto sa Slovensko aj naďalej zapája do poskytovania humanitárnej pomoci v rôznych formách. Tentokrát sa pridalo k spoločnej iniciatíve českých susedov. Ambasádor Zakarpatska Eduard Buraš pre Rádio Košice uviedol, že z metropoly východu dnes vyrazí autobus s pomocou:

„My do toho autobusu dávame dezinfekčné prostriedky a zákopové sviečky. Ten počet je zhruba 1200 kilogramov, čo sa týka dezinfekcie, a zhruba 1100 kilogramov zákopových sviečok.“

Foto
Slovensko sa aj naďalej zapája do poskytovania humanitárnej pomoci v rôznych formách / RÁDIO KOŠICE

Vo viacerých oblastiach Ukrajiny je aktuálne problém s elektrickou energiou. Aj preto sa humanitárna pomoc, ktorú naši východní susedia potrebujú, v porovnaní so začiatkom konfliktu líši:

„Zima sa ešte nezačala. To znamená, že nie oblečenie, ale svietidlá, generátory, powerbanky. To sú tie veci, ktoré sú momentálne požadované a na ktorých pracujeme, aby sme ich vedeli našim partnerom pre ľudí, pre deti poslať čím skôr,“ dodal Buraš s tým, že autobus poputuje na Ukrajinu vo večerných hodinách.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre