Na Ulici slobody v Košiciach horel byt

KošiceSpravodajstvo

Aktualizované 15.25 hod.

V jednom z bytov v metropole východu dnes v predpoludňajších hodinách vypukol požiar. O život prišla jedna osoba a ďalšie dve boli prevezené do nemocnice. Plamene zasiahli byt na prízemí na Ulici slobody v mestskej časti Košice – Západ.

„U jednej osoby, ktorú našli v byte, bol konštatovaný exitus. Dve osoby vyskočili z bytu a boli v bezvedomí. Či sa nadýchali splodín horenia, alebo o akú príčinu išlo, zatiaľ nie je známe. Prevezení boli do nemocnice,“ povedala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Košiciach Jana Matis Libová.

Požiar je už pod kontrolou a zlikvidovaný. Na mieste bolo päť kusov techniky,“ uzavrel operačný dôstojník KR HaZZ v Košiciach.

Foto
V jednom z košických bytov vypukol požiar / TASR

Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová spresnila, že zomrel 67-ročný muž a v nemocnici sú dvaja muži vo veku 28 a 60 rokov:

Ostatní ľudia nachádzajúci sa v bytoch obytného domu boli evakuovaní. Policajti miesto udalosti zabezpečili pred vstupom nepovolaných osôb do blízkosti požiaru, v súčasnej dobe sa na mieste nachádza už aj zisťovateľ príčin vzniku požiarov HaZZ, ktorý vykonáva obhliadku miesta v súčinnosti s Policajným zborom.“

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre