Na viacerých námestiach či ikonických miestach Košíc začínajú vianočné trhy

KošiceSpravodajstvo

Samozrejmosťou je používanie recyklovateľného jednorazového riadu.

Tradičnou súčasťou adventu sú aj vianočné trhy. Tie sa uskutočnia nielen na Hlavnej ulici v Košiciach a v jednotlivých mestských častiach, ale aj na viacerých námestiach či ikonických miestach metropoly východu. Vianočné mestečko bude aj na Námestí Maratónu mieru. Jeho otvorenie spolu s rozsvietením vianočného stromčeka a výzdoby je naplánované na utorok 6. decembra o 17.00 hod. Hovorca Košického samosprávneho kraja Michal Hudák spresnil, že vianočné mestečko bude k dispozícii denne do 22. decembra v čase od 15.00 do 21.00 hod.:

„Čakajú vás trhy, na ktorých, samozrejme, nebude chýbať niečo teplé na zahriatie, ale zasýtite aj žalúdok. Hlavnou myšlienkou vianočného mestečka je pomôcť tým, ktorí to potrebujú. Predávať sa tu budú napríklad aj ručne vyrobené výrobky klientov našich župných zariadení sociálnych služieb. Pre najmenších napríklad bude aj bicykel, ktorý dokáže vyrobiť energiu na rozsvietenie výzdoby.

Foto
Tradičnou súčasťou adventu sú aj vianočné trhy / TASR

Pred nákupným centrom na Námestí osloboditeľov dnes začínajú Netradičné vianočné trhy, ktoré potrvajú do 23. decembra. Stánky budú otvorené každý deň od 11.00 do 21.00 hod. V rovnakom termíne sa uskutočnia aj vianočné trhy v Halmiho dvore na Hlavnej ulici. Jeden z organizátorov Jakub Lachký pre Košice Online uviedol, že ide o náhradu trhov, ktoré boli po minulé roky na Poštovej ulici:

„Keďže Halmiho dvor nie je veľký, podarilo sa nám tam pripraviť štyri rôzne stánky s občerstvením, dva budú podávať jedlo a ďalšie dva budú špecializované práve na nápoje. V programe nebude chýbať ani muzika, hudobné vystúpenia, DJ, dobrá nálada a zábava.“

Samozrejmosťou predajcov na vianočných trhoch je používanie recyklovateľného jednorazového riadu. Výzdoba bude v súvislosti s nárastom cien energií a šetrením pozostávať najmä z LED svietidiel.

„Návštevníci nás môžu navštíviť každý deň od 15.00/16.00 hod., večer bude pokračovať do 22.00/23.00 hod. tak, aby sme nenarúšali nočný pokoj. Otvorení budeme od 1. decembra a tieto vianočné trhy v Halmiho dvore budú pokračovať do 23. decembra,“ doplnil Lachký.

Ďalšou lokalitou vianočných trhov v Košiciach je Kasárenské námestie, čo nám potvrdila PR manažérka Kina Úsmev Andrea Čurošová Gavalcová:

„Po ostatných rokoch, keď sme z bezpečnostných pandemických dôvodov mali v zimných mesiacoch otvorené len ako výdajné okienko, sme obzvlášť radi, že môžeme tento rok otvoriť pravé vianočné trhy, a to už v piatok 2. decembra o 17.00 hod. Vianočné trhy pred Úsmevom majú prívlastok mini, keďže ich tvoria len tri stánky, avšak čo sa týka ponuky, rozhodne nebude chýbať nič zásadné. Vianočné mini trhy pred Úsmevom budú otvorené od 2. do 23. decembra v čase od 17.00 do 21.00 hod.

Komentáre