Na Vianočnom salóne v Prešove vystavuje vyše 60 umelcov

PrešovKultúra

Svoju prácu prezentujú výtvarníci aj fotografi.

Vyše 60 umelcov vystavuje na v poradí už 11. ročníku Vianočného salónu, ktorý už tradične pripravila Galéria Átrium v Prešove. Priestor na ňom dostalo 31 výtvarníkov a 33 fotografov. Návštevníci ich diela môžu vidieť až do polovice januára.

Ako uviedol kurátor výtvarnej sekcie výstavy Dušan Baláž, na vianočnom salóne vystavujú hlavne Prešovčania, ale aj umelci od Trebišova, cez Lipany až po Bratislavu. Vianočný salón ponúka divákom nové aj staršie diela. Autori použili rôzne techniky, ako olej, akryl, kombinovanú techniku, bohaté zastúpenie má aj fotografia. „Téma bola voľná, každý z autorov sa môže prezentovať jednou prácou,“ uviedol Baláž s tým, že jednotlivé diela si je možné aj zakúpiť.

Foto
Na vianočnom salóne vystavujú hlavne Prešovčania / TASR

Organizátori vzdali výstavou hold aj trom umelcom, ktorí stáli pri zrode Galérie Átrium, no už nie sú medzi nami – Jurajovi Kresilovi, Jozefovi Čandovi a Stanislavovi Šalkovi, ktorý sa najdlhšie staral o prípravu Vianočných salónov a výber autorov a ich diel na jednotlivé výstavy. Výstavu v tomto roku pripravili Milan Országh, Ladislav Cuper a Dušan Baláž. Návštevníci si ju môžu pozrieť do 16. januára 2019.

 

Zdroj: TASR

Komentáre