Na východe sa otvárajú prvé kúpaliská

VýchodSpravodajstvo

Niektoré sa však rekonštruujú.

Postupne sa otvárajú brány vodných areálov na celom východnom Slovensku. Na letnú sezónu sa pripravuje aj mesto Prešov. Prírodné kúpalisko Delňu chce otvoriť na prelome júna a júla, čo pre Rádio Košice potvrdila Lenka Šitárová z tamojšieho mestského úradu:

„V uplynulom období sme kompletne vyčistili a vydezinfikovali dno vodnej nádrže, do ktorej v týchto dňoch postupne napúšťame vodu. Zároveň realizujeme všetky potrebné opatrenia, aby bolo možné využívať vodnú plochu na kúpanie. Voda prechádza procesom hygienizácie, aby bola zdravotne nezávadná. Prípadnú kontamináciu vody voľne žijúcim vtáctvom však nedokážeme ovplyvniť, nakoľko je prírodné kúpalisko Delňa exteriérovým areálom.“

Michalovčania si ani tento rok letnú sezónu v meste neužijú, plaváreň sa totiž komplexne rekonštruuje. Aj v Trebišove opravovali od roku 2016 budovu mestskej plavárne. Je skolaudovaná a realizujú sa finálne práce na ukončenie výstavby toboganu. Verejnosti bude sprístupnená koncom tohto mesiaca, no letné kúpalisko až približne v polovici júla. Humenčania sa môžu tešiť na otvorenie sezóny túto sobotu 19. júna.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre