Na východniarske derby bude dohliadať aj polícia

KošiceSpravodajstvo

Organizátor vyhlásil tento zápas za rizikový.

Na trávniku Košickej futbalovej arény (KFA) sa dnes večer stretnú hráči klubov FC Košice a FC Tatran Prešov. Vzhľadom na to, že organizátor vyhlásil tento zápas za rizikový, na východniarske derby bude dohliadať aj polícia. Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová avizovala, že v uliciach aj v okolí štadióna bude od popoludnia zvýšený počet policajtov, ktorí budú dbať o bezproblémový priebeh stretnutia:

„Cieľom prijatých bezpečnostných opatrení je primárne zabezpečiť ochranu verejného poriadku v meste Košice, ochranu života, zdravia a majetku osôb tak, aby sa všetci obyvatelia či návštevníci metropoly východu cítili bezpečne. Budeme dohliadať na plynulosť a bezpečnosť cestnej premávky pred, počas a po ukončení futbalového zápasu. Príslušníci Policajného zboru budú po celý čas bezpečnostných opatrení situáciu v cestnej premávke priebežne monitorovať a podľa jej vývoja budú pripravení operatívne reagovať.“

Foto
Fanúšikovia musia pri vstupe do KFA počítať s dôkladnými bezpečnostnými kontrolami (Ilustračná fotografia) / TASR

Fanúšikovia musia pri vstupe do KFA počítať s dôkladnými bezpečnostnými kontrolami. Z tohto dôvodu im polícia odporúča prísť v dostatočnom časovom predstihu, čím sa vyhnú aj dopravnými kolónam, čo potvrdila aj Ivanová:

Vozidlá odporúčame zaparkovať na priľahlých parkoviskách obchodných centier. Fanúšikom tiež odporúčame využiť mestskú hromadnú dopravu. O ukončení bezpečnostných opatrení polícia rozhodne na základe vývoja aktuálnej situácie v meste.“

Ivanová dodala, že polícia žiada fanúšikov oboch tímov, aby sa zdržali nešportového správania v meste aj počas zápasu a rešpektovali pokyny usporiadateľov a organizátorov.

„Vzhľadom na to, že futbalový zápas je označený ako rizikový, sa tresty pre výtržníkov zvyšujú na dvojnásobok, maximálna výška je 1000 eur v blokovom konaní. Polícia je pripravená plniť svoje úlohy a na vzniknuté situácie bude reagovať zákonom upraveným spôsobom.“

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre