Nadstavený čas sa Slovanistom stal osudným. O triumfe Wolverhamptonu rozhodol jediný gól

EurópaŠport

Postup nemajú vo svojich rukách.

Napriek tomu, že futbalisti ŠK Slovan Bratislava držali v Európskej lige na pôde Wolverhamptonu Wanderers remízový stav až do nadstaveného času, napokon inkasovali jediný gól od Raula Jimeneza. Krátko predtým však zavinil zranenie Kenana Bajriča, ale hráči ani tréner Ján Kozák ml. nepovažovali dlhé prerušenie za zlomové.

Andraž Šporar bojoval celý zápas osamote na hrote. Hostia boli podľa neho pod tlakom už pred vynútenou pauzou: „V prvom polčase sme s nimi možno hrali vyrovnane, ale v druhom to nebol náš zápas. Nemali sme ani jednu strelu na bránku, bola to iba defenzíva a defenzíva. Dopredu sme nepredviedli vôbec nič, druhý polčas bol veľmi slabý a prehrali sme zaslúžene. Myslím si, že situácia s Kenanom o tom nerozhodla. Gól padol dve, tri minúty po obnovení hry, takže sme už boli v tempe.“

Domáci prestrieľali hostí 19:5, v strelách na bránku mali prevahu 7:1. Šporar mal jedinú gólovú príležitosť v presile troch stopérov. Slovanu chýbal kľúčový krídelník Moha a obrancovia súpera sa mohli o to viac sústrediť na slovinského útočníka: „Aj my sme bránili dobre, ale problém je, že je veľmi ťažké 90 minút iba brániť. Prichádzal jeden, druhý, tretí center, to je veľmi náročné pre defenzívu. Hráčom, akými disponuje Wolverhampton, stačí ponúknuť jednu chybu, vlastne to ani nemusí byť chyba, stačí jeden dobrý center, dobrý výskok a je to gól.“

Foto
Kenen Bajrič / TASR

Slovanu po včerajšom (7.11.) zápase chýba v K-skupine päť bodov na Wolverhampton. „Po týchto dvoch zápasoch sme v ťažšej situácii. Môžeme ešte vybojovať šesť bodov, no musíme ukázať viac smerom dopredu a byť nebezpečnejší pred bránkou súpera. Keď budeme hrať troška ofenzívnejšie, bude to dobré,“ povedal Šporar. Vedúca Braga získala ešte o bod viac ako Wolverhampton a Slovan nemá postup vo vlastných rukách, ani ak zvíťazí v oboch zostávajúcich zápasoch. „Samozrejme, je to sklamanie, opäť sme boli blízko k bodu, tak ako v domácom zápase. Z dvoch duelov nemáme ani bod, ale myslím si, že výkony v oboch súbojoch boli na hranici našich možností. Dúfam, že takto budeme pokračovať a v Európe ešte získame nejaký bod,“ skonštatoval Kozák ml.

Slovanisti 28. novembra nastúpia na ihrisku posledného Besiktasu Istanbul, skupinovú fázu uzavrú 12. decembra doma proti Sportingu Braga. „Chceme vyhrať oba zostávajúce zápasy a potom sa budeme pozerať na tabuľku. Ináč nemáme žiadnu šancu. Vo Wolverhamptone sme to prehrali v závere, mrzí to, pretože sme prišli bodovať. Boli super, strašne im za to ďakujeme, bolo ich počuť celý zápas. Žiaľ, neurobili sme im radosť tým, že by sme tu bodovali,“ uzavrel obranca Jurij Medveděv.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre