Najlepším základným školám na Slovensku dominujú Košice

SlovenskoSpravodajstvo

INEKO prinieslo prehľad škôl, ktorých študenti dosahujú v celoplošnom testovaní dlhodobo lepšie výsledky.

V najnovšom vydaní školských rebríčkov organzácie INEKO sa najlepšie vo svojich kategóriách umiestnili ZŠ na Krosnianskej v Košiciach, Obchodná akadémia v Trnave na Kukučínovej a bratislavské Gymnázium Jura Hronca. INEKO priniesla prehľad škôl, ktorých študenti dosahujú v celoplošnom testovaní dlhodobo lepšie výsledky. Porovnávali testovania piatakov a deviatakov na základných školách. Pri stredných školách hodnotili výsledky maturitných skúšok.

„Doplnili sme aktuálne údaje o výsledkoch žiakov v celoštátnych testovaniach piatakov a deviatakov na ZŠ a tiež výsledky absolventov SŠ v externej časti maturitných skúšok. Tieto údaje sa týkajú šk. roku 2018/19 a na ich základe sme pripravili aj prvé hodnotenie výsledkov žiakov na jednotlivých školách týkajúce sa uvedeného školského roku,“ uvádza INEKO na svojom webe.

Riaditelia škôl majú možnosť na portáli doplniť na profil svojej školy na portáli ľubovoľné informácie o úspechoch či výhodách ich školy. Po aktualizácii rebríčkov sa na celoslovenskej úrovni medzi ZŠ opäť najlepšie umiestnila Základná škola na Krosnianskej 4 v Košiciach, na treťom mieste sa umiestnila Základná škola T. J. Moussona 4, Michalovce. V galérii nájdete prehľad najlepších základných škôl, stredných odborných škôl a gymnázií na Slovensku. 

Galéria k článku

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre