Najviac stredoškolákov maturuje z anglického jazyka

SlovenskoSpravodajstvo

Výsledky budú známe začiatkom mája.

Po včerajšej maturite zo slovenského jazyka a literatúry dnes čaká stredoškolákov externý test a slohová práca z vybraného cudzieho jazyka na úrovni B1 alebo B2.

Najviac maturantov si vybralo anglický jazyk, z ktorého dnes maturuje na všetkých troch úrovniach náročnosti takmer 35 800 žiakov. V poradí záujmu nasleduje nemecký jazyk, ktorý si vybralo 1068 stredoškolákov, a prvú trojicu uzatvára ruský jazyk, ktorý si zvolilo 443 žiakov.

„Francúzsky jazyk si vybralo 14 maturantov, španielsky jazyk štyria a jeden žiak si zvolil maturitu z talianskeho jazyka,“ informovalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

Foto
Najviac stredoškolákov si vybralo anglický jazyk / TASR

Pre žiakov z bilingválnych stredných škôl, ktoré nemajú uzavretú medzinárodnú zmluvu, je povinný externý test a slohová práca z druhého vyučovacieho jazyka na úrovni C1.

Zajtra čaká maturantov skúška z matematiky, ktorú si vybralo viac ako 5100 stredoškolákov. Maturitný týždeň uzavrie v piatok (17.3.) test a slohová práca zo slovenského jazyka a slovenskej literatúry a z ukrajinského jazyka a literatúry pre žiakov zo škôl národnostných menšín.

Náhradné termíny písomných maturít pre chorých žiakov sú naplánované v apríli. Výsledky z marcového aj aprílového termínu budú známe začiatkom mája.

 

Zdroj: TASR

Komentáre