NAKA Mýtnik II: Zadržali podpredsedu predstavenstva MH Manažment

SlovenskoSpravodajstvo

Národná kriminálna agentúra aktuálne zasahuje v rámci akcie Mýtnik II. Z trestných činov legalizácie príjmu z trestnej činnosti, korupcie a machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe obvinila šesť osôb.

Foto
Na snímke obvinených v kauze Mýtnik privádzajú na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku 31. januára 2021. Akcia sa teraz dočkala druhého pokračovania / TASR

„Národná kriminálna agentúra (NAKA) dnes zasahuje v rámci akcie Mýtnik II. Obvinila už šesť osôb z trestných činov legalizácie príjmu z trestnej činnosti, korupcie a machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe," potvrdil hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. Zadržané boli dve osoby. Televízia TA3 informovala, že jednou z nich by mal byť podpredseda predstavenstva MH Manažment Andrej H.

„Národná kriminálna agentúra aktuálne vykonáva procesné úkony v rámci policajnej akcie s krycím názvom Mýtnik II,“ doplnil Slivka s tým, že viac informácií v tomto štádiu vyšetrovania nie je možné poskytnúť.

„Úrad špeciálnej prokuratúry môže potvrdiť, že v súčasnosti sa v danej trestnej veci vykonávajú nevyhnutné procesné úkony," povedal hovorca Generálnej prokuratúry (GP) SR Dalibor Skladan. Dodal, že prokuratúra poskytne bližšie informácie, keď to procesná situácia dovolí.

V rámci kauzy Mýtnik je od januára okrem iných obvinený exšéf finančnej správy František I., podnikateľ Jozef B., jeho brat Peter B. či bývalý šéf IT sekcie finančnej správy Milan G. Ich obvinenia sa podľa polície týkajú trestnej činnosti súvisiacej s machináciami pri verejnom obstarávaní a korupciou.

Zdroj: TASR

Komentáre