NAKA zasahovala aj v jednom z bratislavských rádií. Kollár to považuje za policajný cirkus

SlovenskoSpravodajstvo

Akcia bola zameraná na objasnenie rozsiahlej ekonomickej trestnej činnosti.

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) dnes zasahovali na 17 miestach v rámci Slovenska. Akcia Targety bola zameraná na objasnenie rozsiahlej ekonomickej trestnej činnosti, ktorá mala byť páchaná v rokoch 2011 až 2021, pričom mala vzniknúť škoda na DPH vo výške približne 7,5 milióna eur.

NAKA zasahovala aj v sídle Fun rádia v Bratislave, ktoré patrí do portfólia spoločnosti Radio Group. Predseda parlamentu Boris Kollár to považuje za policajný cirkus, ktorým chce prekryť svoje zlyhanie pri ochrane hraníc. Akcia nemá podľa neho nič spoločné s politikou. Kollár povedal, že NAKA si prišla po faktúry o dodávateľsko-odberateľských vzťahoch, ktoré odovzdali pred tromi mesiacmi:

„Nevediem to rádio, nechodím tam, nevstupujem do toho, riadi si to manažment spoločnosti, od koho nakupuje, komu predáva, akú reklamu vysiela.“

Foto
NAKA zasahovala aj v sídle Fun rádia v Bratislave / TASR

Šéf parlamentu zdôraznil, že nie je konateľom ani štatutárom rádia, ale konečným užívateľom výhod. V rámci akcie nebol nikto zadržaný ani obvinený. Zároveň skritizoval, že policajti prišli na piatich autách po štyri faktúry. Vedenie polície chce takýmto spôsobom podľa neho prekryť svoju neschopnosť v súvislosti s ochranou hraníc:

„Veľmi ma mrzí, že takýmto spôsobom sa prekrývajú veci. Pretože nič iné ako cirkus mi to nepripadá.“

Generálny riaditeľ spoločnosti Radio Group Rastislav Dutka skonštatoval, že nie sú si vedomí žiadneho porušenia zákonov:

„Sme pevne presvedčení, že naša spolupráca s orgánmi činnými v trestnom konaní povedie k rýchlemu vyjasneniu tejto situácie,“ uviedol Dutka, ktorý deklaroval dôveru k schopnosti policajných orgánov vykonávať svoje povinnosti v súlade s platnými zákonmi a predpismi a len v nevyhnutnej miere:

„V tejto súvislosti sme ponúkli plnú spoluprácu a predložili sme všetky požadované dokumenty a informácie.“

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre