Námestie Maratónu mieru sa premenilo na Župné mestečko

KošiceZaujímavosti

Stánky s aktivitami či remeselníkmi zaberajú aj priľahlé ulice.

V metropole východu dnes vrcholí festival Župné dni v Košickom samosprávnom kraji (KSK). Pred Úradom KSK na Námestí Maratónu mieru vzniklo Župné mestečko. Stánky s aktivitami či remeselníkmi zaberajú aj priľahlé ulice okolo úradu. Súčasťou programu bude aj pokus o slovenský rekord v tkaní pokrovca, ale aj ohňová šou, varenie so šéfkuchárom Gabom Kocákom či hudobné vystúpenia Štefana Šteca a Fajty, Kaliho a Petra Panna.

KSK predstaví trojdielnu knihu Košický kraj – Kultúrne dedičstvo, Prírodné bohatstvo, Poklady kraja a pokrstí kuchársku knihu Sto chutí kraja. Župný úrad má deň otvorených dverí, ktorý je spojený s prehliadkami sídla.

Predseda KSK Rastislav Trnka pripomenul, že v historickej budove v minulosti pôsobilo vojenské veliteľstvo:

„Pre zvedavcov je pripravené aj prekvapenie. Zriadili sme miestnosť, ktorá je kópiou kancelárie prvého župana Jána Rumana.

Návštevníci sa môžu tešiť aj na remeselnú uličku, módnu prehliadku, vystúpenia folkloristov, tanečné vystúpenie, mini zoo či bábkové divadlo. Zároveň sa môžu zúčastniť burzy oblečenia a hračiek krajskej nadácie, pozrieť si vodíkové bicykle, stretnúť Andrássyovcov či živé sochy. KSK zorganizoval festival zábavy, gastronómie a ekotém pri príležitosti 100. výročia prvého zasadnutia Košickej župy, pričom v uplynulých týždňoch bol na Gemeri, Spiši aj Zemplíne.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre