Námestník primátora bol odvolaný z dvoch funkcií, Polaček za tým vidí trest

KošiceSpravodajstvo

Dôvodom má byť strata dôvery poslancov.

Na štvrtkovom (8.2.) mestskom zastupiteľstve poslanci odvolali z funkcie člena predstavenstva Košickej futbalovej arény (KFA) Marcela Gibódu, a to k 15. februáru. Za návrh zahlasovalo 20 poslancov, hlavným dôvodom má byť strata dôvery. Na vyjadrenie sme sa opýtali aj samotného Gibódu, ktorý ako člen predstavenstva zastrešoval výstavbu KFA. Na zastupiteľstve sa totiž diskutovalo aj o stave strategických projektov mesta.

„Dve stavby, ktoré sa tam neocitli sú práve NTC Košice a KFA, čiže otázka znie, že asi majú dostatok informácií a o tom, ako napredujú tieto projekty. A čo sa rozprávam s mnohými, tak vyjadrujú aj spokojnosť nad jedným aj nad druhým projektom. Preto, neviem na to reagovať, čo sa dnes udialo, pretože žiadne argumenty reálne poskytnuté neboli,“ povedal Gibóda.

Foto
Zastupiteľstvo počas zasadnutia vyjadrilo nedôveru aj samotnému primátorovi / www.kosice.sk/sk

Návrh na odvolanie námestníka primátora z funkcie predložil Roman Matoušek, podpísalo sa pod neho však viacero poslancov. Primátor ich vyzýval k predloženiu dôvodov, zastupiteľstvo sa k tomu však odmietalo viac vyjadriť. Hovorí poslankyňa Ľubica Blaškovičová.

„Pozrite, pán primátor, vás zo žiadnej funkcie odvolať nemôžeme. Za to bolo vyjadrenie nespokojnosti s vašou prácou, a myslím si, že návrh na odvolanie pána námestníka, že na to bude zrejme veľmi podobný dôvod.“

Gibóda bol k rovnakému dátumu odvolaný aj z funkcie organizácie Visit Košice. K obidvom návrhom poslancov sa vyjadril aj primátor Jaroslav Polaček:

„Celý čas to je o tom, že treba potrestať mesto, treba potrestať Košičanov, treba potrestať voličov, treba potrestať všetkých, ktorí pracujú na tom, aby toto mesto bolo skvelé. Že sme urobili viac, ako za posledných dvadsať rokov, to je trest.“

Zastupiteľstvo počas zasadnutia vyjadrilo nedôveru aj samotnému primátorovi, toto uznesenie je však iba symbolické, keďže na zmenu primátora je potrebné referendum. Medzi mestom a mestskými časťami je teda ešte viac napätia a k dohode sa neschyľuje.

Komentáre