Namiesto trestu pre rozhodcov padli pokuty pre hráčov Crows

KošiceŠport

Hádzanársky klub Crows Košice uspel so svojou žiadosťou o očistenie mena Patrika Hruščáka, ktorý bol v úvodnom semifinálovom súboji v Považskej Bystrice diskvalifikovaný chybným rozhodnutím rozhodcu Mária Rudinského.

Foto
Patrik Hruščák a Michal Capík v súboji proti Považanom / KOŠICE ONLINE

Hruščákovi zrušili modrú kartu a mohol tak nastúpiť na druhý semifinálový duel. Disciplinárna komisia Slovenského zväzu hádzanej rozhodcov však nateraz nepotrestala samotných rozhodcov. Veľmi promptne však udelila stoeurové pokuty trojici Košičanov - Radoslavovi Antlovi, Patrikovi Hruščákovi a Michalovi Capíkovi. Dôvodom sú ich verejné komentáre na adresu rozhodcov. 

„Disciplinárna komisia SZH podľa čl. 46 bod 18 Disciplinárneho poriadku SZH, podľa ktorého je zo strany trénerov, funkcionárov, či hráčov úplne zakázané vyjadrovať sa na výkony rozhodcov, resp. delegáta pre médiá do 48 hodín od stretnutia, ukladá hráčom športového klubu Košice Crows, 1. Radoslavovi Antlovi pokutu vo výške 100 eur, 2. Patrikovi Hruščákovi pokutu vo výške 100 eur a 3. Michalovi Capíkovi pokutu vo výške 100 eur, pretože sa vyjadrovali na adresu rozhodcov po stretnutí skôr ako uplynulo 48 hodín od stretnutia," uvádza rozhodnutie Disciplinárnej komisie. 

Trojici Antl, Hruščák a Capík sa zároveň zastavuje výkon akejkoľvek činnosti v pôsobnosti Slovenského zväzu hádzanej a krajského zväzu hádzanej  až do zaplatenia uložených pokút. 

Komentáre