Nápor v košických nemocniciach s COVID pacientmi ustupuje

KošiceKoronavírus

Opatrenia sa kvôli omikronu nezmenili.

Situácia s hospitalizovanými pacientmi s koronavírusom v metropole východu je stabilná. Hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura (UNLP) Monika Krišková pre Rádio Košice uviedla, že v decembri minulého roka zaznamenali 168 úmrtí na ochorenie COVID-19:

„Momentálne máme 113 hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19, obsadenosť lôžok je do 40 percent. Situácia je už druhý týždeň stabilizovaná aj na Oddelení anesteziológie a intenzívnej medicíny, kde máme denne 10 pacientov napojených na umelú pľúcnu ventiláciu.“

Foto
Vakcinačné centrum v Šaci rozšírilo kapacity očkovacích dní / Nemocnica Košice - Šaca

V nemocnici v Šaci síce klesá počet pacientov s koronavírusom, ale kvôli omikronu sa opatrenia neuvoľňujú a naďalej platí zákaz návštev. Pred týždňom sa tu starali o 10 pozitívnych pacientov, jeden potreboval umelú pľúcnu ventiláciu, jeden podporu high-flow a zvyšným poskytovali kyslíkovú liečbu.

„V tejto chvíli poskytujeme zdravotnú starostlivosť 9 COVID-19 pozitívnym pacientom, pričom ani jeden z nich aktuálne nevyžaduje podporu umelej pľúcnej ventilácie alebo high-flow. Štyria pacienti sú zaočkovaní, pričom 2 z nich aj posilňujúcou treťou dávkou,“ spresnila hovorkyňa AGEL-SK Martina Pavliková.

Vakcinačné centrum nemocnice rozšírilo kapacity očkovacích dní. Počas januára majú záujemcovia o očkovanie k dispozícii štyri dni v týždni, a to pondelky, utorky, štvrtky a piatky od 7.00 do 14.30 hod. v priestoroch Polikliniky na Vstupnom Areáli U. S. Steel Košice.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre