Narodeniny budú oslavovať každé štyri roky. V jedinečný dátum sa na východe narodilo niekoľko bábätiek

VýchodZaujímavosti

Niektoré z nich prišli na svet aj v metropole východu.

Uplynulá sobota s unikátnym dátumom, ktorý sa v kalendári vyskytuje iba raz za štyri roky, sa neniesla len v znamení parlamentných volieb. Aj v metropole východu sa 29. februára narodilo niekoľko bábätiek. „V Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura (UNLP) v Košiciach sa 29.2. narodili štyri detičky, dve na Neonatologickom oddelení na Rastislavovej a dve na Neonatologickom oddelení na Triede SNP.  Na svet u nás prišli tri dievčatká – Zoja, Michaela a Gracie a jeden chlapček, ktorý dostal meno Leo. Prvý pôrod bol ráno o 8.30 hod., posledný 23.30 hod. Všetky detičky mali okolo troch kilogramov a merali približne päťdesiat centimetrov,“ uviedla pre Košice Online hovorkyňa UNLP Ivana Vaněková.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

„V nemocniciach, ktoré patria do siete AGEL, sa 29.2. narodilo celkovo päť detí. Tri detičky sa narodili v Košiciach a dve v Krompachoch. Sú to traja chlapci a dve dievčatká a sú všetky zdravé,“ skonštatovala hovorkyňa AGEL Martina Pavliková s tým, že na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení Nemocnice Kežmarok sa v ten deň nenarodilo žiadne bábätko. Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) v Prešove sa 29.2. narodilo päť detí, traja chlapci a dve dievčtá, Šarlota, Anna, Tadeáš, Tobias a Justin. Všetky deti sú v poriadku,“ informovala hovorkyňa FNsP Renáta Cenková.

„V pôrodniciach Svet zdravia na východe Slovenska si 29. február vybralo ako dátum svojho príchodu na svet paradoxne iba jedno bábätko. V rožňavskej nemocnici sa o 4.05 hod. narodila Anička. Dievčatko meralo pri narodení 50 centimetrov a vážilo 3500 gramov. Narodilo sa mamičke z obce Kružná. Hoci napríklad v spišskonovoveskej nemocnici sa vo februári uskutočnilo 128 pôrodov, posledný deň mesiaca, 29. február, si ako dátum svojho narodenia nevybral žiadny novorodenec. Následne 1. marca sa narodilo v pôrodnici v Spišskej Novej Vsi až päť detí,“ dodala hovorkyňa siete nemocníc Svet zdravia Jana Fedáková.

 

Autorka: JANA TOMAŠKOVIČOVÁ

 

Komentáre