Národné divadlo Košice privíta deti v karnevalových maskách

KošiceKultúra

Pripravené sú viaceré aktivity.

Obdobie fašiangov so sebou už tradične prináša množstvo nádherných aktivít prameniacich z našich dávnych kultúrnych prameňov. Aj Národné divadlo Košice sa rozhodlo osláviť prichádzajúce obdobie jari. Už túto sobotu (3.2.) privíta deti na svojom prvom ročníku karnevalu.

„Karneval bude, samozrejme, venovaný našim najmenším. Tešiť sa môžu na množstvo zábavy v priestoroch Malej scény NDK. Nebudú chýbať tvorivé dielne, maľovanie na tvár, výstava kostýmov, rôzne súťažné aktivity. Máme pripravené interaktívne hry s našimi hercami z Činohry NDK, taktiež skvelú tanečnú zábavu pod vedením sólistov baletu či skvelý hudobný program, o ktorý sa zase postará súbor Opery NDK. Čiže všetky zložky divadla budú zapojené,“ povedala hovorkyňa divadla Andrea Tatarková.

Okrem toho si deti môžu pozrieť, ale aj vyskúšať kostýmy, ktoré budú k dispozícii.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Karneval vždy v sebe niesol podstatu divadelného umenia, a preto sa aj Národné divadlo Košice rozhodlo otvoriť veľkolepej zábave plnej nádherných kostýmov, farieb a prehliadky umenia.

„Tešíme sa na vás 3. februára na Malej scéne NDK. Program bude trvať od 15.00 do 18.00 hod., takže môžete prísť prípadne aj v čase, keď vám to vyhovuje, nie je to povinné prísť práve o 15.00 hod. Začneme voľnou tanečnou zábavou, o 15.30 hod. sú pripravené súťaže a interaktívne hry s Činohrou, doplnila hovorkyňa.

O 16.30 hod. bude program podľa nej pokračovať vystúpením opery:

„Zaspievajú Martin Kováč a Sylvia Ondočko áriu z opery Čarovná flauta. O 17.00 hod. je pripravená karnevalová tanečná šou s Baletom NDK. Deti môžu prísť v maskách, ale môžu si aj priamo na mieste vyrobiť zaujímavé škrabošky. Pokiaľ aj rodičia chcú prísť v nejakej maske, tak budú len vítaní.“

Chýbať nebude, samozrejme, ani tradičné maľovanie na tvár.

Komentáre