Naši žiaci uspeli so svojimi robotmi v poľskom Lodži

EurópaZaujímavosti

Finále bude 17. a 18. marca v nemeckom Aachene.

Slovenským tímom sa podaril v semifinále robotickej súťaže FIRST LEGO League (FLL) v poľskom meste Lodž pozoruhodný úspech. Z 27 súťažiacich tímov bolo desať zo Slovenska a tri z nich sa dostali do finále. V Lodži sa stretli súťažiaci vo veku od deväť do 16 rokov z krajín V4. Témou aktuálneho ročníka je Hydro Dynamics – voda a všetko s ňou spojené, ako ju nájsť, prepravovať, používať či zlikvidovať. Slovenské tímy postupujúce do finále v nemeckom Aachene, ktoré bude 17. a 18. marca, sú TalentumSAP z Košíc, RDS Team z Bratislavy a IT-PRO-BESST z Trnavy.

Úspešné tímy si nielenže vyslúžili účasť na finálovom turnaj, ale zdokonalili sa vo svojich technických, výskumných, prezentačných i tímových zručnostiach a naučili sa cieľavedome dlhodobo pracovať na spoločnom výsledku. „Z roka na rok má súťaž vyššiu úroveň, tímy na medzinárodnom podujatí sú veľmi dobre pripravené, konštrukcie robotických modelov sú stále dokonalejšie a výskumné projekty sú premyslené a originálne prezentované. Hlavným cieľom súťaže je umožniť deťom vymyslieť niečo originálne, tešiť sa zo svojej práce a mať radosť zo spolupráce, a to sa nám všetkým podarilo,“ povedala trénerka a mentorka tímu TalentumSAP Angelika Haneszová.

Foto
Z 27 súťažiacich tímov bolo desať zo Slovenska a tri z nich sa dostali do finále.  / fll.sk

Semifinálovému kolu v poľskom Lodži predchádzali regionálne turnaje jubilejného 10. ročníka medzinárodnej súťaže FIRST LEGO League, ktoré sa ukončili v januári tohto roka. Na sedem regionálnych turnajov sa na stránke www.fll.sk zaregistrovalo 89 tímov. Samotná súťaž pozostáva zo štyroch rovnocenne hodnotených častí, a to Robot Design, tímová práca, prezentácia výskumného projektu a Robot Game.

 

Zdroj: SITA

Komentáre