Návštevníci Alpinky sa môžu zabaviť v novom 3D bludisku

KošiceZaujímavosti

Otvorené bude počas celého roka, v závislosti od počasia.

V rekreačnom areáli Alpinka v Čermeľskom údolí pri Košiciach pribudlo 3D bludisko. Nová atrakcia má tri výškové úrovne nad zemou, desať prekážok, desať domčekov vrátane troch prechodových, drôtený tunel, točitý tobogan a šmýkačku, pričom nosné stĺpy merajú 12,5 metra. 3D bludisko je určené pre deti aj dospelých. Otvorené bude počas celého roka, v závislosti od počasia. Náklady boli vyčíslené na 300-tisíc eur, Košický samosprávny kraj (KSK) prispel z dotačnej schémy Terra Incognita sumou 100-tisíc eur.

V čase dažďa bude 3D bludisko zatvorené, ale počas roka sa plánuje s čo najdlhšou prevádzkou. Vekovo to nie je obmedzené. Celé dielo spočíva v tom, že sa na ňom môžu zabaviť dospelí zároveň so svojimi deťmi. Cieľom projektu je podnietiť zdravý a aktívny pohyb návštevníkov z okolitých regiónov Slovenska, zahraničia, ako aj detí a rodičov mesta Košice,“ povedal správca areálu Ľuboš Mackanič, ktorý sa inšpiroval projektom v Česku.

„Drezinový ovál, Tubing, Tarzania, Mini zoo, voliéra pre pávy, altánky, ohniská, detské ihriská, ale aj areál údolia Manitou sú odteraz doplnené o jedinečné 3D bludisko, ktoré bude určite pútať pozornosť svojimi rozmermi a inovatívnym konceptom. Jedným z veľkých benefitov tohto projektu je, že ho môžu využiť aj dospelí,“ skonštatoval predseda KSK Rastislav Trnka.

Výstavba novej atrakcie, ktorá je jedinou svojho druhu na východnom Slovensku, trvala dva roky. Vstupné je celodenné a bude sa pravdepodobne meniť podľa ročných období. Výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková verí, že aj 3D bludisko sa stane dôležitou súčasťou ponuky zábavy v Košickom kraji a prispeje k rozvoju turizmu v regióne.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre