Návštevníci hradu Šariš môžu obdivovať okolie prostredníctvom ďalekohľadu

VýchodZaujímavosti

Kúpa novinky bola financovaná aj z dotácie Oblastnej organizácie cestovného ruchu.

Na veži hradu Šariš bol v uplynulých dňoch osadený ďalekohľad. Návštevníci tak môžu z najvyššieho miesta pamiatky obdivovať jej okolie. Mesto Veľký Šariš je členom Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Šariš a každý rok má možnosť čerpať určitú sumu z jej rozpočtu. Samospráva sa rozhodla, že z tejto dotácie a z vlastných zdrojov bude financovať kúpu ďalekohľadu. „OOCR Región Šariš urobila verejné obstarávanie, kúpila ďalekohľad a uzavrela zmluvu o využívaní ďalekohľadu. Pred pár dňami bol ďalekohľad dodaný a namontovaný na najvyššie miesto, na donjone,“ povedal správca hradu Ladislav Babuščák.

Foto
Ďalekohľad na hrade Šariš / facebook.com/mestovelkysaris

Návštevníci môžu pomocou ďalekohľadu lepšie vidieť do širokého okolia, pričom môžu pozorovať aj to, čo nie je voľným okom viditeľné. „Priblíženie ďalekohľadu je 20-násobné. Bol zakúpený aj s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky,“ uviedol Branislav Švorc z OOCR.

„Verím, že aj takými malými krokmi prilákame na náš hrad ešte viac turistov. O podporu turizmu v našom meste sa budeme usilovať naďalej. Hrad sa za posledné roky veľmi zatraktívnil. Veľa prác sa urobilo aj počas tohtoročnej sezóny,“ skonštatoval primátor mesta Veľký Šariš Viliam Kall.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre