Návštevníci košickej ZOO sa môžu stretnúť s maskotmi

KošiceZaujímavosti

Medzi nimi je viac ako 50 rozprávkových postavičiek či zvieratiek.

Košická zoologická záhrada (ZOO) dnes pripravila najmä pre svojich najmenších návštevníkov jedenásty ročník Veľkého festivalu maskotov. Medzi nimi je viac ako 50 rozprávkových postavičiek, zvieratiek, maskotov firiem, spoločností a športových klubov. Deti sa môžu s nimi odfotiť či zapojiť sa do pochodu maskotov a spoločného tanca.

„Podujatie je veľmi milým spestrením začiatku školského roka. V tomto roku sme opäť venovali zvýšenú pozornosť kvalitnému organizačnému zabezpečeniu. Posilnili sme predaj vstupeniek, koordinovanie parkovania a posilnená bude pravidelná linka č.29, práve tú odporúčame našim návštevníkom využiť. Takisto odporúčame návštevníkom prichádzať postupne už od rána, aby sa vyhli náporu, ktorý očakávame okolo obeda. Sme radi, že naša ZOO ponúkne ďalšie zmysluplné podujatie a veríme že v nedeľu 10. septembra zavíta do ZOO opäť množstvo návštevníkov,“ povedala Eva Malešová z košickej ZOO.

Foto
ZOO Košice pripravila najmä pre svojich najmenších návštevníkov jedenásty ročník Veľkého festivalu maskotov (Ilustračná fotografia) / TASR

Program sa začne o 14.30 hod., v rámci ktorého vystúpi Ujo Ľubo, Tanečný klub D.S.Studio, Kamaráti z Trinity či kúzelník Gabi. Róbert Schwarcz z Detskej organizácie Frigo uviedol, že organizátori pripravili aj rôzne hry a súťaže, sprievodné aktivity vrátane tvorivých dielní, maľovania na tvár či zaujímavých atrakcií.

„Sme veľmi radi, že obľúbené podujatie Veľký festival maskotov oslávi v nedeľu už jedenásty ročník. Deti jednoducho maskotov milujú, radi sa s nimi fotia, túlia sa k nim. Podujatím chceme vyplniť program rodinám s deťmi a zároveň podporiť košickú ZOO, s ktorou veľmi intenzívne spolupracujeme. Okrem viac ako päťdesiatich maskotov je pre deti pripravený pódiový program a množstvo sprievodných aktivít. A to všetko za nezmenené vstupné do ZOO. Rodiny s deťmi sa určite majú na čo tešiť.“

Komentáre