Návštevníci Zemplínskeho múzea budú môcť obdivovať desiatky obrazov Rada Van Ladomerského

VýchodKultúra

Jeho tvorba pozostáva z portrétov a figurálnej maľby v štýle pop-art.

Zemplínske múzeum v Michalovciach odštartuje nový rok výstavou umelca Rada Van Ladomerského pod názvom OMEN – Osudové znamenie. Vernisáž vo východnom krídle múzea je naplánovaná na 24. januára o 17.00 hod. „Keďže mám za sebou dvojročnú šnúru výstav v zahraničí, chcel som svoju tvorbu sprístupniť aj verejnosti na východe Slovenska. Mojím mottom je Obraz má potešiť dušu človeka, a preto verím, že táto výstava v Zemplínskom múzeu poteší návštevníkov a z múzea budú odchádzať s úplne novým zážitkom,“ povedal Ladomerský.

Foto
Ilustračná fotografia / https://www.facebook.com/Art-Work-Rado-Van

Návštevníci múzea uvidia približne 45 obrazov umelca, ktoré sú prierezom jeho tvorby. Tá pozostáva z portrétov a figurálnej maľby v štýle pop-art, najčastejšie sú to monochromatové portréty významných osobností, ale aj bežných ľudí. Druhou časťou umelcovej tvorby sú knižné ilustrácie pre deti, ktoré zobrazujú vymyslenú rodinu Perlenschlipovcov a ich domácich miláčikov. Návštevníci budú môcť obdivovať aj fotografie kamenných skulptúr, takzvaných Valháll, ktoré umelec tvorí vo voľnej prírode.

Súčasťou vernisáže bude nielen výstava obrazov a fotografií, ale aj koncert dvoch slovenských bluesmanov, ktorí sa môžu pýšiť titulom Bluesman roka 2016. V zrekonštruovaných podkrovných priestoroch kaštieľa vystúpia najznámejší hráč na ústnu harmoniku Erich Boboš Prochádzka a gitarista Marek Wolf. Vstup na vernisáž je pre verejnosť voľný. Výstava potrvá do 31. marca.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre