Návštevnosť Východoslovenskej galérie stúpa, zapracovať chcú na prístupnosti pre návštevníkov

KošiceKultúra

Medzi ďalšími plánmi je aj sprístupnenie galerijnej knižnice.

Východoslovenská galéria má za sebou úspešný rok. Okrem zvýšenia návštevnosti vyzdvihli aj posun v akvizičnej a publikačnej činnosti. Tento posun by chcelo vedenie zúročiť v snahe získať titul Galéria roka 2018.

„Návštevnosť za minulý rok bola 32 650 návštevníkov, čo je nárast o 15 percent oproti minulému roku. Nárast sme zaznamenali v akvizičnej činnosti, do ktorej pristúpil aj Košický samosprávny kraj, nie iba Fond na podporu umenia. Získali sme 37 zbierkových predmetov, medzi nimi aj dielo, ktoré patrí do obdobia košickej moderny, to dielo je jednak pre nás  veľmi cenné a takisto má vysoké trhové hodnoty,“ informovala riaditeľka Východoslovenskej galérie Dorota Kenderová.

Foto
Východoslovenská galéria má za sebou úspešný rok / Facebook

V roku 2019 by chcela galéria zapracovať na prístupnosti pre návštevníkov. „Sme si vedomí toho, že galéria síce prešla rekonštrukciou a máme priestory, ktoré sú dobré na robenie výstav, ale nie sú úplne prístupné návštevníkovi, takže to je náš cieľ na rok 2019, aby sa u nás návštevníci cítili vítaní. Chceme galériu vybaviť nábytkom, kde si bude môcť zákazník zložiť veci a preštudovať katalógy,“ dodala Kenderová.

Východoslovenská galéria plánuje v priebehu roka sprístupniť aj knižnicu galérie, na ktorú stále zháňajú financie. Knižnicu sa galérii už podarilo presťahovať, no chýba zariadenie a mobiliár. Spustenie je naplánované na september 2019.

 

Autor: MARTIN MAJDÁK

Komentáre