Navštíviť už môžete aj Podtatranské múzeum

VýchodKultúra

A to za prísnych hygienických opatrení.

Aj na Slovensku sa pomaly prebúdza kultúra a zážitkové spoznavanie, ktoré boli kvôli pandémii zastavené. Opatrenia naďalej pretrvávajú, no niektoré inštitúcie sa už otvárajú. Podtatranské múzeum po takmer dvojmesačnej prestávke otvorili. Zaviedli pritom viaceré opatrenia.

V súčasnosti múzeum funguje bez individuálneho sprievodcu a interaktívnych zariadení. Návštevníkom neposkytujú osobný lektorský výklad, ale nahrádza ho audiosprievodca v ochrannom obale, ktorý po každom použití vymenia. Každý návštevník musí mať rúško alebo inú alternatívu a dezinfikovať si pri vstupe ruky. Naraz môže byť v múzeu 15 ľudí. Návštevníci si môžu pozrieť jeho expozície v špeciálnom režime. Od 12:00 do 13:00 hodiny priestory múzea pravidelne dezinfikujú.

Foto
Exponáty v novej stálej expozícii "Poprad a okolie v zrkadle vekov" v Podtatranskom múzeu v Poprade / TASR

Podtatranské múzeum otvorilo svojej pobočky v Poprade i Spišskej Sobote 9.mája. Návštevníci sa k expozíciám vracajú pomaly.

„Vyššiu návštevnosť očakávame do konca mája a v júni a potom hlavne počas letnej turistickej sezóny," uviedla Magdaléna Bekessová, riaditeľka Podtatranského múzea.

Vedenie Podtatranského múzea Pre dlhšiu prestávku predĺžilo múzeum termíny niektorých výstav. Od pondelka 18.mája otvára svoje priestory aj Podtatranská knižnica.

 

Zdroj: SITA

Komentáre