Nebeské divadlo na Košických leteckých dňoch predvedú tí najlepší

KošiceZaujímavosti

Návštevníci sa môžu tešiť na skvelých air-show pilotov.

Víkend v metropole východu sa okrem iného bude niesť aj v znamení Košických leteckých dní. Ich dejisko bude v areáli Aeroclubu a v Múzeu letectva Košice. „Prístup bude buď z Pereša, kde bude pred terminálom na ľavej strane záchytné parkovisko a ľudia budú môcť sa kyvadlovou dopravou dopraviť na druhú stranu, alebo bude prístup od Barce po ulici Čkalovej a tam bude takisto záchytné parkovisko,“ informoval riaditeľ Aeroklubu Košice Ján Magura. Smerom od Barce bude posilnená doprava električiek č. 4 na konečnú a z opačnej strany linka č. 23, ktorá bude premávať vo štvrťhodinových intervaloch smerom zo stanice na letisko.

Foto
Ilustračná fotografia / Košice Región Turizmus

Návštevníci sa môžu tešiť na najlepších air-show pilotov na svete, čo potvrdila aj výkonná riaditeľka krajskej organizácie cestovného ruchu Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková: „Zo susedného Maďarska príde držiteľ niekoľkých svetových rekordov Zoltán Veres na akrobatickom špeciáli MXS. Verešov krajan Lajos Imreh vám predvedie akrobatickú šou na helikoptére a vojenský pilot Gyula Vári predstaví sovietsku legendu Jag 52. Na oblohe sa predvedie aj slovenská akrobatická skupina Retro Sky Box.“

Organizátori si pre návštevníkov pripravili aj ukážkové lety. „Okrem dokonalej vzdušnej akrobacie uvidíte aj rekonštrukciu bojov druhej svetovej vojny. Nahliadnuť môžete do trupu historických či modrených lietadiel. Pre milovníkov výšok budú k dispozícii vyhliadkové lety lietadlom či vrtuľníkom. Tí menej odvážni môžu nasadnúť do ukotveného balóna, ktorých aspoň na pár minút zdvihne do vzduchu,“ dodala Vargová Jurková. Košické letecké dni potrvajú až do nedele (8.9.), pričom program v obidva dni začína o 11.00 hod. a končí o 18.00 hod.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre