Nečakaná prehra košických basketbalistov, Tchúra zabíja cestovanie

KošiceŠport

Basketbalisti KB Slávia TU Košice odštartovali novú prvoligovú sezónu výborne a pred nedeľňajším súbojom proti Academicu Žilina sa mohli pýšiť výbornou bilanciou 5-1. Súper spod Dubňa mal naopak na svojom konte iba dve víťazstvá a očakával sa tak ďalší víťazný zápis zverencov trénera Juraja Gacíka.

Foto
Podkošový súboj Hegeduša s Kuricom / KOŠICE ONLINE

Košičanom to však od úvodu nepadalo, zatiaľ čo hostia premieňali aj ťažké strely. Domáci sa tak dostali do dvadsaťbodového manka, ktoré dokázali v druhom polčase už iba znížiť.

„Tá naša streľba bola žalostná. Zvonku nám tam nepadlo asi nič a ani ja osobne som sa nevedel chytiť. Bola to strelecká mizéria a pritom mal byť tento zápas určite náš,“ skonštatoval po prehre 64:72 Filip Tchúr.

Akademici spod Dubňa sa tak stávajú nočnou morou Slávistov. Pamätné je totiž aj vlaňajšie víťazstvo Žilinčanov, ktorí pricestovali do metropoly východu s piatimi hráčmi a vyhrali aj napriek tomu, že po prvom polčase prehrávali o dvadsať bodov.

„Čo k tomu povedať? Prehrali sme si to jednoznačne v obrane. Síce sa nám nedarilo strelecky, ale od takého súpera nemôžeme dostať 72 bodov,“ podotkol Tchúr upozorňujúc na fakt, že v prvom vzájomnom súboji vyhrali „býci“ pod Dubňom hladko 97:76.

To, že išlo o prekvapenie, priznal po stretnutí aj žilinský rozohrávač Branislav Koczkáš. „Vyhrať chceme vždy, ale uvedomovali sme si naše tabuľkové postavenie a možnosti. Nemali sme teda veľké oči. Vychádzala nám streľba, mali sme aj šťastie a napokon je na svete prekvapenie.“

Galéria k článku

Zatiaľ čo v minulej sezóne predstavovala prehra s Academicom negatívny zlom košickej sezóny, tentoraz si žlto-červení nič podobné nepripúšťajú.

„O týždeň hostíme Prešov a verím, že sa vrátime na víťaznú cestu. Sezóna sa totiž zatiaľ vyvíja veľmi pozitívne a tento výbuch musíme hodiť za hlavu. Našim cieľom je jednoznačne postup do final four a boj o medaily,“ upozornil Tchúr, ktorý zbiera popri hre v prvej lige aj extraligové skúsenosti v drese Spišskej Novej Vsi. „Cením si túto možnosť, aj keď tam hrávam pomenej. Najťažšie je však to cestovanie medzi Spišskou a Košicami. Trénujem na Spiši a to cestovanie ma teda zabíja.“

Najbližší domáci zápas odohrajú Košičania už v nedeľu 24. novembra, keď privítajú prešovský Akademik, ktorý je zároveň B-tímom Iskry Svit.

KB Slávia TU Košice - Academic ŽU Žilina 64:72 (25:41)

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre