Nedeľné autobusové spoje v okrese Stará Ľubovňa čakajú zmeny

VýchodSpravodajstvo

Dôvodom je mimoriadna úprava grafikonu vlakovej dopravy.

Nedeľné cestovné poriadky prímestskej autobusovej dopravy v okrese Stará Ľubovňa sa od začiatku júna prispôsobia vlakom. K úpravám sa pristúpilo v súvislosti s mimoriadnou zmenou grafikonu vlakovej dopravy, ktorá platí od 2. mája a týka sa nedeľnej dochádzky na internáty do Prešova, Košíc a Popradu.

Po novom bola trasa s odchodom z Košíc o 14.43, smerujúca do Prešova a Lipian, predĺžená až po Plaveč. Rovnako sa tak stalo v prípade trasy vlaku Lipany – Prešov – Košice, ktorá sa po novom začína už v Plavči s odchodom o 17:31. Cestujúci vlakom Stará Ľubovňa s odchodom o 17:05 do Plavča majú zabezpečený 8-minútový prestup na vlak do Prešova a Košíc. V opačnom smere premáva vlak Plaveč – Stará Ľubovňa – Poprad-Tatry s odchodom z Plavča o 17:37.

Foto
Cestovné poriadky autobusov sa prispôsobia vlakovej doprave / facebook.com/presovskykraj

Zmena prinesie študentom skvalitnenie cestovania na internáty.

„Odteraz bude úplne bezproblémová, pretože k vlakom prispôsobíme cestovné poriadky autobusov tak, aby na seba nadväzovali. Okrem toho dostanú niektoré obce úplne nové autobusové spojenia do Starej Ľubovne s nadväznosťami na spoje do Prešova a Popradu,“ uviedol predseda Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Milan Majerský.

Tie sa týkajú obcí Čirč, Orlov, Mníšek nad Popradom, Kolačkov a Nová Ľubovňa. Zvýšením kapacity vlaku zo Starej Ľubovne cez Plaveč do Prešova a Košíc sa podľa kraja podarilo vyriešiť nedeľnú dochádzku študentov zo Starej Ľubovne aj z obce Čirč na internáty do oboch krajských miest.

„Posilové autobusové spojenie s odchodom o 15:40 na trase Stará Ľubovňa – Čirč – Prešov už teda nebude potrebné,“ dodala hovorkyňa PSK Daša Jeleňová.

 

Zdroj: SITA

Komentáre