Nemec v premiére s bilanciou 0+2: "Snažil som sa užiť si tento moment"

SvetŠport

Šimon Nemec zaznamenal dve asistencie počas svojej premiéry v zámorskej NHL. V noci na sobotu sa predstavil v prvej obrannej dvojici New Jersey v stretnutí so San Jose, v ktorom domáci Devils prehrali 3:6. Stal sa 96. Slovákom, ktorý nastúpil v profilige.

Nemec zažil skvelú premiéru / Zdroj: TASR

Nemec v zostave nahradil zraneného Dougieho Hamiltona. Devätnásťročný obranca zaznamenal svoj prvý bod už v 14. minúte, keď počas presilovej hry prestrelil bránku Kaapa Kähkönena, no odrazený puk sa dostal k Dawsonovi Mercerovi, ktorý vyrovnal na 1:1. Druhú asistenciu dosiahol v tretej tretine, keď sa presadil Ondřej Palát. V prvom zápase za New Jersey odohral 22:38 minúty a bol najvyťažovanejším obrancom tímu. Pripísal si aj dva mínusové body, tri strely a jeden hit. Vlaňajšia draftová dvojka začala sezónu v klube Utica Comets, ktorého dres oblieka už druhý ročník. Na svoje konto si pripísal v 13 stretnutiach osem bodov (2+6).

"Na ľade som sa cítil dobre a snažil som sa užiť si tento moment. Bolo to bláznivé. Cítil som sa ako počas bežného dňa. Možno sa zajtra alebo počas ďalších dní budem cítiť inak," uviedol Nemec podľa oficiálnej webstránky klubu. Pochválil ho aj tréner Lindy Ruff: "Myslím si, že svoj prvý zápas zvládol veľmi dobre. Na ľade urobil veľa dobrých vecí. Zostal vo svojej pozícii a nestrácal veľa pukov."

Devils prehrali po troch zápasoch. Sharks triumfovali v treťom z uplynulých štyroch duelov, no stále sú najhorším mužstvom súťaže. Mikael Granlund dosiahol v drese hostí 3 body (1+2), Anthony Duclair a Jacob MacoDonal zaznamenali zhodne po dva góly.

Devätnásťročný Nemec sa stal tretím obrancom v histórii Devils, ktorý sa hneď vo svojej premiére zapísal do kanadského bodovania. Pred ním to dokázali Scott Niedermayer v roku 1991 a Ken Daneyko v roku 1983. Viac bodov počas debutu nazbieral v drese New Jersey iba Will Butcher, ktorý dosiahol v roku 2017 tri asistencie. "V tíme mi veľmi pomáhajú českí hráči. Je jednoduchšie, keď sa môžem s niekým rozprávať v rodnom jazyku," prezradil Nemec.

Columbus zdolal Ottawu 4:2. Hostia mali v 12. minúte dvojgólový náskok, ale Blue Jackets v ďalšom priebehu strelili štyri presné zásahy. Johnny Gaudreau a Zach Werenski dvakrát asistovali. Výrazný podiel na triumfe domácich mal brankár Elvis Merzlikins, ktorý predviedol 41 zákrokov.

výsledky NHL:
        New Jersey Devils - San Jose 3:6, Columbus - Ottawa 4:2

Dvorský sa v OHL blysol hetrikom a asistenciou, bodovali aj ďalší Slováci

Dalibor Dvorský sa blysol v noci na sobotu svojím prvým hetrikom v kanadskej juniorskej súťaži Ontario Hockey League (OHL). K triumfu Sudbury Wolves nad Barrie Colts 9:6 prispel aj asistenciou.

Osemnásťročný útočník v 16. minúte počas presilovej hry zvýšil na 2:0 pre domácich. V úvode prostrednej časti sa opäť presadil v početnej výhode a hetrik skompletizoval v 33. minúte. Vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu. Pre Dvorského to bol druhý štvorbodový duel v sezóne, keď v novembri mal proti London Knights bilanciu 1+3. Do Sudbury prišiel v októbri po tom, ako ročník začal vo Švédsku v drese Oskarshamn IK. Za Sudbury nastúpil v 16 dueloch a získal už 26 bodov (13+13).

Bodoval aj Filip Mešár, ktorý za Kitchener Rangers strelil gól a pridal asistenciu. Jeho tím však prehral s Niagarou IceDogs 3:4 po predĺžení. Po 16 zápasoch má na svojom konte 28 bodov (12+16). Slovenský útočník sa stal hráčom mesiaca v novembri.

V súťaži QMJHL bodoval Peter Repčík. Útočník pomohol dvomi asistenciami k triumfu Drummondvillu nad Sherbrooke 8:3. Center druhej formácie odohral celkom 25 stretnutí a získal 30 bodov (16+14).