Nemecká polícia zadržala v sobotu 1. mája 240 osôb. Pri nepokojoch sa zranilo 30 policajtov

EurópaSpravodajstvo

Na prvomájových protestoch v Berlíne sa zúčastnilo viac ako 30-tisíc ľudí z rôznych politických táborov. Väčšina demonštrácii mala pokojný priebeh, situáciu podvečer vyhrotila krajná ľavica.

Foto
Protestujúci hádzali do policajtov kamene či sklenené fľaše a zapaľovali odpadkové koše a drevené palety / TASR

Polícia nemeckej metropoly Berlín v nedeľu odsúdila neakceptovateľné násilie počas prvomájových demonštrácií, počas ktorých protestujúci hádzali do policajtov kamene či sklenené fľaše a zapaľovali odpadkové koše a drevené palety. Zadržaných bolo počas soboty podľa miestnej polície zhruba 240 osôb, informovala agentúra AFP.

„Kým sa podarilo protest rozohnať, utrpelo zranenia vyše 30 policajtov. Násilie počas demonštrácií je absolútne neprijateľné," vyhlásila šéfka berlínskej polície Barbara Slowiková. Dodala, že situácia sa síce vyhrotila, no podarilo sa ju rýchlo dostať pod kontrolu.

Na prvomájových protestoch v Berlíne sa zúčastnilo dovedna vyše 30-tisíc ľudí z rôznych politických táborov. Väčšina z demonštrácii mala pokojný priebeh, no situácia sa vyostrila podvečer, keď polícia členov krajnej ľavice vyčlenila z davu ľudí, pretože nedodržiavali protipandemické opatrenia.

Išlo o súčasť pochodu s účasťou tisícok ľudí demonštrujúcich proti rasizmu, kapitalizmu a narastajúcim cenám prenájmov v hlavnom meste. Na poriadok počas protestov v Berlíne dohliadalo v sobotu približne 5600 policajtov.

Zdroj: TASR

Komentáre