Nemecko plánuje kvôli novej mutácii 10-dňový prísny lockdown

EurópaKoronavírus

Od budúcej stredy bude v Berlíne pri vstupe do obchodov potrebný negatívny test.

Foto
Nemecko potrebuje tvrdý lockdown, hovorí minister zdravotníctva Jens Spahn

Nemecko potrebuje aspoň na desať dní prísny lockdown, tvrdí nemecký minister zdravotníctva. Inštitút Roberta Kocha, ktorý v Nemecku zodpovedá za kontrolu a prevenciu chorôb informoval, že v krajine počas dňa pribudlo 20 472 pozitívne testovancýh osôb a 157 úmrtí na ochorenie Covid-19.

Prísny lockdown chce Nemecko zaviesť, aby spomalilo šírenie nových infekcií, za ktoré zodpovedá nový nákazlivejší variant koronavirusu. Vyhlásil to v sobotu (28.3.) minister zdravotníctva Jens Spahn.

Obyvatelia nemeckého hlavného mesta Berlín sa od stredy 31. marca budú musieť pri vstupe do mnohých obchodov preukázať negatívnym testom na ochorenie COVID-19.

Táto povinnosť sa nevzťahuje na supermarkety, lekárne a drogérie, povedal starosta Berlína Michael Müller v sobotu po rokovaní mestského zastupiteľstva.

Všetky prevádzky v oblasti maloobchodu, ktoré sa na začiatku mesiaca v rámci uvoľňovania lockdownu v krajine opätovne otvorili, môžu zostať otvorené. Zákazníci sa však budú musieť pri vstupe preukázať negatívnym testom.

Takisto môžu zostať otvorené i múzeá a prevádzky, ktoré ponúkajú služby, pri ktorých dochádza k blízkemu kontaktu osôb. Tiež je však potrebný negatívny test.

Zdroj: TASR/SITA

Komentáre