Nemocnica v Prešove poskytuje len neodkladnú zdravotnú starostlivosť

PrešovKoronavírus

COVID lôžka v metropole Šariša sú aktuálne obsadené na 59 percent.

Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) Jána Adama Reimana v Prešove poskytuje len neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Pre pacientov s koronavírusom vyčlenila 149 lôžok, pričom v súčasnosti sú obsadené na 59 percent.

„FNsP J. A. Reimana ako podriadená organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky je súčinná pri implementácii všetkých opatrení a nariadení svojho zriaďovateľa. V súlade s pokynmi poskytujeme iba neodkladnú zdravotnú starostlivosť vrátane starostlivosti o onkologických pacientov, aby sme mali voľné kapacity pre ďalších pacientov s ochorením COVID-19. Zároveň sme pripravení na reprofilizáciu ďalších lôžok s potrebným vybavením,“ povedala hovorkyňa FNsP Renáta Cenková.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Rezort zdravotníctva nariadil fakultným, univerzitným a všeobecným okresným nemocniciam, ktoré sú v zozname subjektov hospodárskej mobilizácie, poskytovať pacientom len neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Dôvodom je to, že počet hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň atakuje hranicu 3000 osôb.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre